Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo w naszym powiecie

2016-10-08 14:42:51 (ost. akt: 2016-10-08 14:58:49)

Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Z myślą o tym, powstała internetowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W powiecie węgorzewskim odnotowano już pierwsze zgłoszenia.

W ubiegłym tygodniu węgorzewscy policjanci: asp. Krzysztof Hałas i mł. asp. Agnieszka Filipska wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym w urzędzie miejskim. Celem wizyty było rozpowszechnienie idei „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” i ,,Dzielnicowy bliżej nas”. Podczas spotkania policjanci zaprezentowali, jak za pomocą nowego narzędzia w szybki i prosty sposób przekazać Policji sygnał o miejscu, w którym bezpieczeństwo jest zagrożone.

— Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową naszej komendy i wybrać zakładkę "Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa" — tłumaczy mł. asp. Agnieszka Filipska. — Przekazanie informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Pomocą służą także funkcjonariusze. Zebrane informacje pozwolą na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu.

Tutaj znajdziesz Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

W powiecie węgorzewskim odnotowano już pierwsze zgłoszenia, które są weryfikowane. W przypadku ich potwierdzenia, zadania przekazywane są do realizacji policjantom. Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

UWAGA! Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę. Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997

(mk, źródło: KPP w Węgorzewie)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages