środa, 21 listopada 2018. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

„Nie ja, nie ty, po prostu my"- warsztaty rękodzielnicze

2016-10-04 08:26:31 (ost. akt: 2016-10-04 08:29:30)
Robert Kun

Robert Kun

Autor zdjęcia: Robert Kun

Dnia 21 września odbyła się kolejna edycja projektu „Chcę i potrafię tworzyć sztukę” w ramach programu „Nie Ja, Nie Ty, Po prostu My” - warsztaty rękodzielnicze. Projekt zrealizowany był przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Jesteś" przy finansowym wsparciu Powiatu Węgorzewskiego.

Dnia 21 września odbyła się kolejna edycja projektu „Chcę i potrafię tworzyć sztukę” w ramach programu „Nie Ja, Nie Ty, Po prostu My” - warsztaty rękodzielnicze. Projekt zrealizowany był przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Jesteś" przy finansowym wsparciu Powiatu Węgorzewskiego.

W tym roku uczestników ze: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Domu Pomocy Społecznej, Powiatowego Domu Samopomocy oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej zabraliśmy na warsztaty pieczenia chleba w „Chlebowym Domku” w Spytkowie oraz zajęcia rękodzielnicze w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.

O godzinie 8.00 wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie udali się autokarem do Spytkowa do „Chlebowego Domku”. Na miejscu bardzo serdecznie zostali przywitani przez gospodarzy, po czym zabrali się do realizacji zaplanowanych działań. Poznali tam procedurę wypieku prawdziwego swojskiego chleba i bułeczek, dowiedzieli się jak kiedyś robiono mąkę, jakich przedmiotów używano, jak wygląda piec i jak z nim się obchodzić, by upiec smaczne pieczywo.

Dodatkowo obejrzeli niewielkie muzeum dawnych narzędzi do pracy w gospodarstwie oraz zapoznali się z warzywniakiem właścicielki, gdzie rosną nietypowe odmiany warzyw np. kapustka – brukselka, orzeszki ziemne. Największą atrakcją był jednak własny wyrób bułeczek, które potem ze smakiem zjedli. Kolejnym punktem programu było Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, gdzie o godzinie 11.30 uczestnicy podzieleni na trzy grupy rozpoczęli warsztaty rękodzielnicze: malowanie na szkle, malowanie na płótnie-torba ekologiczna, biżuteria- korale.

Cała grupa wykazała się wspaniałą inwencją twórczą, a powstałe prace zostały zaprezentowane na wystawie w Starostwie Powiatowym w Węgorzewie. Elementem kończącym po tak intensywnie spędzonym dniu, było wspólne ognisko przygotowane przez pracowników muzeum. Na zakończenie każdy otrzymał certyfikat uczestnictwa w projekcie oraz gratulacje.


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Monika Kacprzak

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sosw1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages