Wtorek, 24 kwietnia 2018. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Strażacy ochotnicy "wybiegali" pomoc dla dzieci

2016-09-22 12:36:25 (ost. akt: 2016-09-22 12:43:40)
Archiwum prywatne

Archiwum prywatne

Autor zdjęcia: mm

W sobotę 17 września, pięcioosobowa drużyna strażaków ochotników z powiatu węgorzewskiego w szczytnym celu udała się do Lidzbarka Warmińskiego. Połączyła ich chęć pomagania i zamiłowanie do biegów, w Lidzbarku walczyli o posiłki dla potrzebujących dzieci z regionu.

Przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu węgorzewskiego wzięli udział w II PKO Biegu Charytatywnym. Na murawie lidzbarskiego stadionu pobiegło 71 pięcioosobowych drużyn, które w ogólniej klasyfikacji 12 miast biorących udział w akcji, zajęły czwarte miejsce. Celem akcji było "wybieganie" jak największej ilości okrążeń, które były odpowiednikiem posiłków dla potrzebujących dzieci. Zawody rozpoczęto równocześnie w 12 miastach na terenie całej Polski: Warszawie, Krakowie, Rzeszowie, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Łomży, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, Koszalinie i Lidzbarku Warmińskim.

— Drużyna "Strażacy OSP z powiatu węgorzewskiego" po raz kolejny pobiegła z pomocą dla dzieci — mówi Andrzej Karpiej, kapitan drużyny.— Udało nam się zgrać i wziąć udział w zawodach. W tym roku z wielkim sukcesem bo wywalczyliśmy pierwsze miejsce w klasyfikacji drużyn mieszanych i piąte miejsce w klasyfikacji generalnej! Strażacy ochotnicy wybiegali 44 okrążenia i 373 m. Napełnia mnie dumą fakt, że jesteśmy wysoce skuteczni podczas akcji ratowniczych oraz że odnosimy imponujące sukcesy w zawodach sportowych. Uzyskane wyniki działają na nas mobilizująco, już planujemy kolejne starty i pomoc potrzebującym. Dziękuję drużynie za zaangażowanie i wysiłek oraz osobom które nas wspierały na zawodach.

Drużynę reprezentowali: Andrzej Karpiej (kapitan), Emilia Chmurzyńska, Dawid Giebel z OSP Perły, Daniel Pyniaha z OSP Budry i Stefan Bodnar z OSP Kuty. Gratulujemy uczestnikom biegu wspaniałego wyniku oraz postawy godnej naśladowania. (red.)

Fot. Archiwum prywatne
Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Monika Kacprzak
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages