Wtorek, 24 kwietnia 2018. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Dbamy o zdrowie naszych pociech

2016-09-16 12:00:00 (ost. akt: 2016-09-15 15:26:24)

Autor zdjęcia: www.pixabay.com

Program „Trzymaj Formę!” to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia wśród młodzieży szkolnej o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Odbiorcami programu są uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych oraz gimnazjów.

Działania programowe kierowane są również do rodziców, ponieważ to oni wywierają decydujący wpływ na wzorce zachowań swoich dzieci. Najlepszym sposobem kształtowania postaw prozdrowotnych, w tym prawidłowych nawyków młodzieży w zakresie żywienia i aktywności fizycznej, jest przykład samych rodziców. Właśnie dlatego zaangażowanie rodziców jest kluczowe i stanowi najskuteczniejszą metodę promocji zdrowego stylu życia całej rodziny. W powiecie węgorzewskim dziesiąta edycja programu, której hasło brzmiało „Teraz Polska Trzyma Formę!” realizowana była przez 4 szkoły podstawowe i 3 gimnazja. W roku szkolnym 2015/2016 wzięło w nim udział 587 uczniów.

Uczniowie i koordynatorzy szkolni z zaangażowaniem realizowali przedsięwzięcie poprzez organizację min. konkursów, happeningów oraz pokazów i degustacji zdrowej żywności. Udział w programie wzięli także rodzice, pielęgniarki medycyny szkolnej oraz lokalne samorządy i stowarzyszenia.

Ponadto w ramach programu Trzymaj Formę PSSE w Węgorzewie organizowała zajęcia edukacyjne na temat zasad zdrowego odżywiania i roli aktywności fizycznej oraz konkurs fotograficzny „Aktywna Rodzina”. Organizatorami programu są Główny Inspektorat Sanitarny i Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców. Patronat nad realizacją programu „Trzymaj formę” w woj. warmińsko-mazurskim sprawuje Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty. (PSSE w Węgorzewie).
(PSSE w Węgorzewie)

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Monika Kacprzak
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages