Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 50 – 69 lat

2016-09-08 13:42:15 (ost. akt: 2016-09-08 14:13:40)

Autor zdjęcia: Lux Med Diagnostyka

22 września (czwartek) na Placu Wolności w Węgorzewie zatrzyma się mammobus. Na bezpłatne badanie mogą zgłosić się panie w wieku 50-69 lat. Kochane Panie, skorzystajcie z okazji – zbadajcie się i zyskajcie spokój.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala to na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Badanie wymaga wcześniejszej rejestracji pod nr tel. 58 666 2 444 lub przez formularz: http://www.mammo.pl/formularz/

— Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi — mówi dr Małgorzata Cymerman z Lux Med Diagnostyka. — Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages