Niedziela, 24 marca 2019. Imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna

Tak czy nie dla naszej władzy? Ostatnie godziny głosowania!

2016-09-05 12:06:51 (ost. akt: 2016-10-17 20:14:47)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

To już ostatni moment, kiedy możecie Państwo ocenić swoja władzę. Sytuacja w rankingach nadal się zmienia, samorządowcy, którzy wczoraj wieczorem byli na minusie, dziś dla odmiany są na plusie i na odwrót.

Do godziny 23.59 możecie wyrazić swoją opinię oddając głos na "tak" lub na "nie" na wybranych kandydatów naszego głosowania. Plebiscyt „Tak czy nie dla władzy” ma na celu podsumowanie zbliżającego się półmetka obecnej kadencji władz samorządowych. Poprzez głosowanie, każdy może wyrazić swoje poparcie albo dezaprobatę zarówno dla burmistrza, wójtów, radnych miejskich, gminnych jak i powiatowych.

Dla kogo pochwała, dla kogo nagana?
Wspólnie przyznamy tytuły najlepiej ocenianych samorządowców. Otrzymają je ci, którzy będą mieli największą różnicę między opiniami negatywnymi i pozytywnymi, oczywiście na korzyść tych pozytywnych. Trzem radnym, którzy otrzymają najwyższe notowania ze wszystkich powiatów dodatkowo przyznany zostanie tytuł najlepiej ocenianych radnych województwa warmińsko-mazurskiego. Wyniki ogłosimy na łamach tygodników lokalnych oraz w Gazecie Olsztyńskiej. Kompletna lista kandydatów z przypisanymi kodami do głosowania (tak/nie), znajduje się na naszej stronie: wegorzewo.wm.pl. W tym tygodniu o komentarz poprosiliśmy jednego z radnych, który od początku trwania naszego plebiscytu "świeci się" na zielono.

Maciej Zmitrowicz – przewodniczący Rady Powiatu:
— Na początku chciałbym podziękować za wszystkie głosy oddanie w plebiscycie na moja osobę. Uważam jednak, że prawdziwym plebiscytem są glosy oddane przez mieszkańców naszego powiatu podczas wyborów samorządowych. Obejmując mandat radnego po wyborach otrzymujemy kredyt zaufania na kolejną kadencję od naszych mieszkańców, którzy oczekują od nas pracy na rzecz powiatu. Glosowanie w plebiscycie w połowie kadencji pokazało, że w części ten kredyt zaufania został spłacony. Praca w radzie to praca zespołowa. Dzięki zaangażowaniu i merytorycznej pracy wszystkich radnych udaje nam się wspólnie realizować nałożone na powiat zadania. Rada w tej kadencji podjęła ponad 100 uchwał dotyczących m.in. budżetu, inwestycji, opieki społecznej, zdrowotnej i edukacji. Wymierny udział, mają w tym pracownicy powiatowych jednostek i instytucji oraz nasze samorządy gminne, którym serdecznie dziękuję. Przed nami kolejne zadania, takie jak modernizacja dróg, wsparcie szpitala, reforma oświaty... Jestem przekonany, że tak jak do tej pory zrealizujemy nasze plany i postawione nam zadania.

Czyje paski zaświecą na zielono, a czyje na czerwono w przyszłym tygodniu? Wszystko zależy od Was. Plebiscyt trwa do 17 października, do godz. 23.59. Koszt smsa to 2,46 zł z Vat. Zanim ruszycie do głosowania, przypominamy o zapoznaniu się z regulaminem plebiscytu, który znajduje się na stronie Gazety Olsztyńskiej.


Listy i rankingi prezydentów, burmistrzów, wójtów, starostów i radnych wojewódzkich
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages