Wtorek, 24 kwietnia 2018. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Pszczelarze z całego kraju przyjadą do Lidzbarka Warmińskiego

2016-08-29 14:32:46 (ost. akt: 2016-08-29 14:56:49)

Autor zdjęcia: Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Halinę Frąckowiak, Andrzeja Rybińskiego oraz zespoły ludowe będzie można podziwiać w Lidzbarku Warmińskim podczas Ogólnopolskich Dni Pszczelarza. Pszczelarze z całej Polski zjadą do Lidzbarka Warmińskiego.

Od 2 do 4 września będzie można tam celebrować ich święto. Oczywiście nie zabraknie ekologicznego miodu, propolisu i wosku, ale będą też inne łakocie i... występy artystyczne.

W Oranżerii Kultury, w Lidzbarku Warmińskim 2 września o godz. 18:00 odbędzie się oficjalne otwarcie 34. Ogólnopolskich Dni Pszczelarza.

Trzydniowe święto kulminację osiągnie w sobotę, 3 września, kiedy to na deptaku (ul. Powstańców Warszawy) pojawią się stragany z artykułami pszczelarskimi, ekologicznymi i promującymi nasz region.

Kiermasz planowany jest już od godz. 9:00. Godzinę później w kościele p.w. św. ap. Piotra i Pawła odbędzie się uroczysta msza święta w intencji pszczelarzy z udziałem pocztów sztandarowych.

Natomiast o godz. 11:30 na scenie plenerowej na Placu Wolności oficjalna uroczystość otwarcia 34. Ogólnopolskich Dni Pszczelarza.

Prezentacje i występy artystyczne zaplanowano na godz. 12:30,a w nich: Zespół Pieśni i Tańca "Perła Warmii", Zespół Pieśni i Tańca "Apis", Andrzej Rybiński, Halina Frąckowiak oraz The Ukrainian Folk.

Po występach organizatorzy planują zabawę taneczną na dziedzińcu Hotelu Krasicki. Tańce rozpoczną się o godz. 20:00 a zakończą o północy.

Zanim jednak do nich dojdzie, będzie można także wziąć udział w seminarium popularno-naukowym w lidzbarskim zamku, które zaplanowano na godz. 16:00-19:00.
(lub)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages