Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Młodzi powinni brać z nich przykład

2016-08-27 10:42:13 (ost. akt: 2016-08-27 10:58:13)

W piątek (12 sierpnia) w Gminnym Ośrodku Kultury w Pozezdrzu odbyła się uroczystość honorująca małżeństwa z Gminy Pozezdrze, które zawarły związek małżeński 50 lat temu. Medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznano małżeństwom Państwa Janiny i Stanisława Janczewskich, Anieli i Stefana Dem oraz Janiny Jadwigi i Mieczysława Janczewskich.

W imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej odznaczenia wręczył Wójt Gminy Pozezdrze Bohdan Mohyła. Wójt gratulując wszystkim Jubilatom, życzył zdrowia i sił do realizacji wspólnych planów, podkreślając jednocześnie, że wspólne pół wieku, to dowód wzajemnej miłości i zrozumienia oraz wspaniały wzór mądrego życia i przykład dla młodych. Uroczystość wręczenia odznaczeń urozmaicona została występem artystycznym, poczęstunkiem i lampką szampana.

— Poznałam swojego męża na prywatce w wiosce Łudy — wyjawia nam Pani Aniela Dem. — Było to w 1965 roku i tak jesteśmy razem ze Stefanem przez wszystkie te lata — Na początku zwróciłam uwagę na to, że był bardzo przystojny i spokojny. Od samego początku zauroczyłam się w nim. Do dzisiaj pozostajemy nierozłączną parą.

Pani Aniela kocha swojego męża za to, że jest spokojny i ugodowy. Para doczekała się dwójki dzieci oraz czworo wnuków. Dzieci bardzo się cieszą, że ich rodzice tak długo tworzą udane małżeństwo. Na pytanie czy ma jakieś złote rady dla innych małżeństw, pani Aniela odpowiada:
— Trzeba się lubić, szanować i chodzić na ustępstwa. Czasami warto pewne rzeczy przemilczeć. Jeżeli człowiek się stawia i jest kłótliwy, to nic z tego nie wyjdzie. Między ludźmi musi być zrozumienie i miłość.

Kolejna para czyli Stanisław i Janina Janczewscy opowiedzieli nam jak wiele dla nich znaczy, być razem przez tyle lat. Pani Janina mieszkała od swojego przyszłego męża ok 3 km i jak twierdził ojciec pana Stanisława – stanowiła idealną kandydatkę na synową. Zanim państwo Janczewscy stanęli na ślubnym kobiercu i przyrzekli, że się nie opuszczą aż do śmierci, przez pięć lat byli narzeczeństwem. Para jest razem od 1966 roku, a ich związek przeżył już niejeden zakręt, jednak nigdy nie przestali o siebie walczyć. Państwo Janczewscy mają czworo dzieci: dwóch synów i dwie córki.

— Moja żona jest pracowita, kochana i ugodowa. To cechy, które są dla mnie bardzo ważne i dzięki którym tak dobrze się dogadujemy — podsumowuje mąż pani Janiny. Słowa wypowiedziane przez naszych jubilatów brzmią jak złota rada kierowana do nas wszystkich. I chociaż tytuł mówi o młodych, uważamy, że przydadzą się one parom w każdym wieku. Serdecznie gratulujemy tak wyjątkowej rocznicy i życzymy kolejnych lat w zdrowiu i miłości.


Fot.GOK Pozezdrze

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages