Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

VIII Mazurski Festyn Ekologiczny "Eko-Logika 2016" w Budrach

2016-06-08 10:29:19 (ost. akt: 2016-06-08 10:41:23)
www.pixabay.pl

www.pixabay.pl

Autor zdjęcia: mm

Tegoroczny, dwudniowy festyn w ramach VIII Mazurskiego Festynu Ekologicznego "Eko-Logika 2016" odbędzie się 17- 18 czerwca przy budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Gminie Budry.

Impreza będzie miała znamiona Dni Ekologii i skierowana będzie do dzieci i dorosłych. Pierwszego dnia, organizatorzy zaplanowali zajęcia dla dzieci i młodzieży z gminy Budry. W ramach zajęć będą prowadzone warsztaty, których głównym celem jest rozbudzenie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie odpowiedzialnej postawy wobec mazurskiej przyrody.

Warsztatom przyświecać będzie hasło "Pożyczyliśmy Mazury od naszych wnuków, oddajmy je w dobrym stanie". W trakcie zajęć nie zabraknie dyskusji, wyzwań ekologicznych, gier i quizów. Dzieci będą miały okazję stworzyć zabawki, instrumenty oraz przedmioty użytkowe z umytych opakowań i makulatury. Drugi dzień festynu skierowany będzie do wszystkich mieszkańców naszego regionu.

Organizatorzy postawili sobie za cel przekazanie w miłej festynowej atmosferze idei kompleksowej gospodarki odpadami, realizowanej przez Mazurski Związek Międzygminny-Gospodarka Odpadami w Giżycku. W ramach imprezy odbędzie się seminarium popularno-naukowe pod hasłem: "Trzy lata funkcjonowania nowego systemu gospodarki odpadami- sukcesy i porażki".

W projekcie VIII Mazurskiego Festynu Ekologicznego "Eko-Logika 2016" mogą wziąć udział mieszkańcy powiatu giżyckiego, węgorzewskiego,piskiego i częściowo gołdapskiego i kętrzyńskiego. Organizatorzy szacują, że w dwudniowej imprezie udział weźmie ponad 500 uczestników reprezentujących różne grupy wiekowe. (red.)
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages