Wtorek, 24 kwietnia 2018. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Święto Szkoły w węgorzewskiej "Dwójce"

2016-06-07 10:40:51 (ost. akt: 2016-06-07 10:55:48)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Wegorzewie

3 czerwca Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka obchodziła Święto Szkoły. Tego dnia nie było zajęć dydaktycznych. Goście i uczniowie zaproszeni zostali na uroczysty apel pod hasłem: „Uczymy się i bawimy”.

—Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię Janusza Korczaka, który umiejętnie łączył wykształcenie lekarza, pasję pedagoga i talent literacki. W całym swoim życiu pragnął przede wszystkim zapewnić dziecku swobodę harmonijnego rozwoju jego osobowości, wydobyć pełnię ukrytych sił i talentów, wychować w umiłowaniu dla dobra i piękna—tymi słowami rozpoczęła się część artystyczna, podczas której uczniowie zaprezentowali to, czego nauczyli się na zajęciach tanecznych, wokalnych, muzycznych i teatralnych.

Natalia Iwiczuk wyrecytowała wiersz autorstwa uczennicy klasy VIb, Gabrysi Grucy, pt. „Moja szkoła”. Klasa IIIa zaprezentowała układ taneczny przygotowany przez p. Alicję Barul i p. Danutę Czuczko do muzyki Ennio Morricone. Uczniowie klas: IV, III i II, przygotowani przez p. Joannę Chachulską zaśpiewali i zagrali na dzwonkach piosenkę Marka Grechuty „Dni, których jeszcze nie znamy”. Uczestnicy koła rytmiczno- teatralnego klas II prowadzonego przez p. Barbarę Łapo, zaśpiewali piosenkę „My lubimy bajki” z jednego ze swoich spektakli.

Odbył się także pokaz sportowo- cyrkowo- taneczny zaprezentowany przez najsprawniejszych uczniów z naszej szkoły. Dziewczęta z klas V i VI zatańczyły układ taneczny „Echo”, którego nauczyły się na zajęciach pozaszkolnych. Pani Alicja Barul przygotowała z uczniami taniec country, a na zakończenie do wspólnej zabawy w rytm piosenki „Chocolate” zaprosili uczniowie klasy IIa i IIb przygotowani przez p. Bożenę Aleksandrowicz i p. Bożenę Skrypoczka.

Po wspaniałych występach klasy starsze świętowały wraz ze swoimi wychowawcami a klasy I, II i III obejrzały przedstawienie grupy teatralnej „W kieszeni” ze Szkoły Podstawowej nr 1, reżyserowane przez p. Martę Niedziółkę.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: szkolapodstawowa2

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages