Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

31 maja Światowym Dniem bez Tytoniu

2016-05-31 08:00:00 (ost. akt: 2016-05-31 22:40:39)

Autor zdjęcia: www.pixabay.com

Co 6 sekund na świecie umiera jedna osoba w wyniku chorób spowodowanych paleniem papierosów. W Polsce co roku umiera ponad 50 tysięcy osób z powodu chorób związanych z paleniem tytoniu, w tym prawie 25 tysięcy z powodu nowotworów. Zaprzestanie palenia tytoniu to najlepsze, co możesz zrobić dla swojego zdrowia!

W związku ze Światowym Dniem bez Tytoniu, który co roku obchodzony jest 31 maja, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Węgorzewie informuje, że tegoroczne hasło ogłoszone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) brzmi: „Jednolite opakowania wyrobów tytoniowych - fakty i wyzwania”.

Światowa Organizacja Zdrowia dąży do przygotowania państw członkowskich na wprowadzenie, nowych, jednolitych wystandaryzowanych opakowań wyrobów tytoniowych. Jednolite opakowania są ważnym środkiem zmniejszenia popytu na wyroby tytoniowe – zmniejszają atrakcyjność papierosów, ograniczają stosowanie opakowań jako form reklamy i promocji, a także zwiększają skuteczność profilaktyki i ostrzeżeń zdrowotnych.

Jednolite opakowania nie zawierają logo, kolorów, firmowych obrazków lub informacji reklamujących dany wyrobów tytoniowy. WHO stara się uświadamiać i ostrzegać przed zgubnymi skutkami palenia tytoniu – głównie nowotworami płuc, przełyku, krtani, gardła czy trzustki.

Na całym świecie po papierosy sięga regularnie ponad miliard osób, z czego ok. 200 mln to kobiety. Jeśli nie podjęte zostaną pilne działania zapobiegawcze, do roku 2030 tytoń może doprowadzić do zgonu ponad osiem milionów ludzi, z czego 2,5 miliona stanowić będą kobiety.
[table]

Głównym celem działań podejmowanych w ramach akcji jest:
• podkreślenie roli jednolitych opakowań jako części całościowego i wielosektorowego podejścia do ograniczania palenia tytoniu na świecie,
• dostarczenie rzetelnych i przekonujących informacji nt. jednolitych opakowań,
• zachęcenie państw członkowskich do wzmocnienia działań związanych z pakowaniem i etykietowaniem opakowań, a także ograniczenie reklamowania, promowania i sponsorowania wyrobów tytoniowych,
• wspieranie państw członkowskich przed ingerencją przemysłu tytoniowego w procesy polityczne związane z ujednolicaniem opakowań.
(PSSE w Węgorzewie)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages