Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

W tym naszym pięknym miejscu na Ziemi, będzie nam się żyło coraz lepiej

2016-05-27 12:44:59 (ost. akt: 2016-05-27 12:47:48)
www.pixabay.pl

www.pixabay.pl

Autor zdjęcia: mm

Nasz plebiscyt na najpopularniejszych samorządowców w powiecie i w regionie został zakończony. Dzisiaj czyli w dniu święta samorządu terytorialnego ustanowionego na pamiątkę pierwszych wolnych wyborów do nowych rad gmin, które odbyły się 27 maja 1990 roku ogłaszamy wyniki.

W naszym plebiscycie, wyróżniliście Krzysztofa Piwowarczyka, burmistrza Gminy Węgorzewo, który zdobył największą ilość Waszych głosów.

— Jestem zaskoczony tym wyróżnieniem — mówi Krzysztof Piwowarczyk.— Jest mi niezmiernie miło. To już moja trzecia kadencja i wiem, że z biegiem lat coraz więcej muszę od siebie wymagać. Zwycięstwo w plebiscycie daje mi "paliwo" do dalszego działania i pracy na rzecz gminy. Pomysłów mi nie brakuje ale na chwilę obecną chcemy domknąć sprawę Mazurskiej pętli rowerowej, która będzie kolejnym krokiem do zbliżenia Węgorzewa do tytułu "rowerowej stolicy Polski". Najważniejsze lokalne działania na tę chwilę, to kwestia budowy dróg na obszarach wiejskich.

Niezmiernie nam miło ogłosić, że dzięki Waszym głosom tytuł "Najpopularniejszego radnego" zdobył Tomasz Wierzchowski, który na swoich barkach dźwiga stanowisko przewodniczącego rady gminy Węgorzewo. Z zawodu jest nauczycielem i świetnie dogaduje się z młodzieżą. Cechuje go poczucie humoru i otwartość na ludzi.

— Dziękuję tym, którzy oddali na mnie swoje głosy — mówi Tomasz Wierzchowski.— To głosy oddane nie tylko na mnie ale też na Węgorzewo i na to co się w nim dzieje. Jestem rodowitym węgorzewianinem mieszkającym tutaj już 50 lat, cieszę się że miasto się rozwija i idzie w dobrym kierunku. Już piątą kadencję staram się z radą i burmistrzem pracować na to by żyło nam się lepiej. Łączymy kultury, które mieszają się w Węgorzewie, wspieramy rozwój i mamy nadzieję, że w tym naszym pięknym miejscu na Ziemi, będzie nam się żyło coraz lepiej.

Walka o tytuły do końca była wyrównana. Drugie miejsce w naszym plebiscycie ex aequo zdobyła Danuta Czumaj oraz Dymitr Pietrasz. Pani Danuta to wieloletnia mieszkanka Węgorzewa, która od podszewki zna potrzeby mieszkańców i ich problemy.

— Nie posiadam prywatnych sukcesów samorządowca, uważam, że wszystko co dzieje się w mieście można uznać za nasz wspólny sukces — mówi radna.— Nie wyobrażam sobie mieszkać gdzieś indziej, dlatego chce robić jak najwięcej dla tego miasta i jego mieszkańców. Po prostu chce by żyło nam się lepiej.

Dymitr Pietrasz jest radnym Gminy Węgorzewo, który reprezentuje wieś Węgielsztyn, w której mieszka.
— Dla Wegielsztyna wywalczyliśmy piękną świetlicę, środki na remont drogi w kierunku Pereł, a także fundusze na remont remizy strażackiej i zakup nowego wozu— wymienia Dymitr Pietrasz.— Wszyscy wspólnie staramy się działać na rzecz wszystkich mieszkańców gminy. Każdy obywatel jest ważny.
(red.)
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jordi jr do "cienia z lasu" #2002577 | 89.229.*.* 1 cze 2016 06:03

  Wracaj chłopie do lasu, bo tam jest twoje miejsce.A jak znajdziesz trochę czasu, to zapisz się na kurs języka polskiego, bo tych twoich "wypocin" nie da się czytać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. do Cienia z Lasu #2002574 | 95.130.*.* 1 cze 2016 05:48

   Nikt tu nie narzekał w swoich wypowiedziach na burmistrza, robi swoje, nie zawsze dobrze i nie zawsze źle. Tu chodzi o tą popularnośc, na ile on, radny Wierzchowski i pozostali są popularni. Dobrze by bylo wiedzic jak ich popularność wygląda w oczach Węgorzewian. W tej formie to jest propaganda medialna

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Cień z lasu #2002103 | 81.190.*.* 31 maj 2016 08:38

   Witam nie jestem fanem itd Krzysztofa Piwowarczyka ale spójrzmy obiektywnie na to co zrobiono w Węgorzewie powiem szczerze kątem oka można by powiedzieć że tak mimo urzedowania różnych burmistrzów to jest jeden który zmienił Węgorzewo na lepsze i może nie jest dość pracy bo to powinno być prorytetem to miasto w porównaniu do innych nie jest brzydkie choć o miejsca pracy dla ludzi trzeba walczyć to przynosi dochód dla miasta i cala struktura organizacyjna rozwija się wojsko i inne nie jest dobre dobrym przykładem są Mikołajki znane tylko z jednego ale są.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Marek #2001348 | 176.221.*.* 29 maj 2016 15:36

   Żeby nie mieszać ludziom w głowach należy ujawnić ilość wysłanych sms-ów na każdego kandydata. I tak jak niżej napisane "najpopularniejszy radny" T. Wierzchowski podczas wyborów do samorządu otrzymał, o ile pamiętam ponad 160 głosów, ale ze swojego okręgu. W takim razie ile osób mogło wysłać za 1.23 zł z całego miasta, 260, 360 sms-ów? Nie żartujmy. A co będzie jak się okaże, że "najpopularniejszy radny" otrzymał tylko kilka głosów w kilkunastotysięcznym miasteczku? Najlepszym rozwiązaniem jest podanie liczby głosów oddanych na każdego samorządowca i w tedy można coś skomentować, a nawet pogratulować jeżeli liczba wysłanych sms-ów była spora jak na Węgorzewo.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. do mieszkanki #2000670 | 109.163.*.* 28 maj 2016 10:31

   Szanowna mieszkanko, ja też bym pogratulował gdybym przeczytał o ilości sms wysłanych przez mieszkańców Węgorzewa. Jeżeli np. najpopularniejszy radny otrzymał dwa lub cztery smsy to czego tu gratulować. Jak myślisz mieszkanko, dlaczego redakcja nie ujawnia ilości smsów. Gdyby otrzymał choćby połowę ilości tego co uzyskał w wyborach, to rozumiem. Poprośmy redakcję o prawdę a potem będziemy gratulować lub śmiać się.

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (9)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages