Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Co wiedzą dzieci w temacie śmieci?

2016-05-20 11:43:47 (ost. akt: 2016-05-20 12:30:57)

Autor zdjęcia: Barbara Grabińska

W piątek 13 maja 2016 roku drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie, pod opieką pań: Ewy Górak i Ewy Kucharskiej, odwiedzili w ramach „Dni Otwartych Drzwi” Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych.

Szczególna okazja do tej wizyty to akcja promocyjna: "Chronimy Mazury! Dni otwartych drzwi w ZUOK Spytkowo". Miała ona na celu integrację mieszkańców obszaru Wielkich Jezior Mazurskich wokół kwestii szeroko pojętej ekologii oraz zainicjowanej przez Mazurski Związek Międzygminny - Gospodarka Odpadami w Giżycku kompleksowej gospodarki odpadami w tym regionie.

Uczniowie klas II a i II d zapoznali się z procesami unieszkodliwiania odpadów w sortowni, kompostowni i na kwaterze, a także poznały możliwości i sposoby dalszego wykorzystania śmieci. Obejrzeliśmy też wystawę pokonkursową o tematyce ornitologicznej. Ponadto dzieci wzięły udział w zajęciach artystycznych, podczas których śmieci stawały się na nowo przedmiotami użytkowymi albo wręcz dziełami sztuki. Uczniowie naszej szkoły wspólnie z dziećmi z Rosji wykonali plakaty z materiałów ekologicznych oraz ozdabiali słoiki.

Wyprawa na pewno na długo pozostanie w pamięci jej uczestników. Niejeden z nas wspomni ją, wyrzucając kolejną porcję odpadów do pojemnika. Na pewno było warto, bo „czego Jaś się nauczy…”
(Ewa Górak)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Jedynka

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages