Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

"Rozwijamy skrzydła Polski Lokalnej"- debata w Węgorzewskiej bibliotece

2016-05-19 13:15:37 (ost. akt: 2016-05-20 08:46:11)

Autor zdjęcia: Daniel Podolak

Dziś, 19.05 w węgorzewskiej bibliotece miejskiej, w czytelni dla dorosłych, odbył się debata obywatelska, podczas, której próbowano znaleźć odpowiedź na pytanie: Jak uwolnić potencjał aktywności obywatelskiej mieszkańców Polski lokalnej?

To projekt, którego celem jest wywołanie szerokiej dyskusji nad mechanizmami rozwoju lokalnych społeczności.

– Rozwój Polski lokalnej wymaga przede wszystkim dobrego pomysłu. Wizji, która pozwoli zmobilizować mieszkańców i celu, który wspólnymi siłami można osiągnąć. Mechanizmy rozwojowe powinny opierać się na wiedzy eksperckiej, ale nie wolno zapominać o zaangażowaniu i doświadczeniu lokalnych liderów – mówi Piotr Zbieranek, koordynator projektu.

Podczas spotkania nie zabrakło więc wielu ćwiczeń i pobudzenia świadomości i odpowiedzialności społeczno-kulturowej.Jesteśmy w końcu współodpowiedzialni za to jak wygląda nasze miasto i co się w nim dzieje.

Projekt jest organizowany w ramach Kongresu Obywatelskiego.
Kongres Obywatelski to długofalowy projekt, którego celem jest uczynienie z Polski, lepszego miejsca do pracy i życia. Chodzi o autorefleksję, spotkania, wymianę dobrej energii i budowanie polskiego RAZEM w duchu wzajemnego szacunku i uznania.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages