Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Węgorzewskie podróże w czasie

2016-05-16 12:25:19 (ost. akt: 2016-05-16 12:59:46)
Archiwum MGBP

Archiwum MGBP

Autor zdjęcia: mm

W obchody 445-lecia miasta Węgorzewo postanowiła się włączyć również Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, która zorganizowała wystawę pt. "Węgorzewskie podróże w czasie". W tym dniu będziemy mogli przenieść się w czasie i zobaczyć nasze miasto takie jakim było dawniej.

Uroczyste otwarcie wystawy nastąpi 18 maja o godzinie 17.00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej. Na wystawie zaprezentowane zostaną fotografie z domowych archiwów czytelników biblioteki miejskiej. Na fotografiach uwiecznione zostało Węgorzewo z lat przedwojennych.

— Fotografie te, to zatrzymane w kadrach życie i szara powszedniość naszych babć i dziadków, matek i ojców a nawet nas samych—mówi Dorota Bystra z MGBP w Węgorzewie.— Często są one relacją z oficjalnych uroczystości, pochodów czy zjazdów. To obraz i klimat naszej codziennej prowincji a także stroje, fryzury i makijaże. Posiadają one duży ładunek emocjonalny i stanowią bezcenny materiał związany z historią miejsca zamieszkania, pracy czy szkoły.

Wystawa została wzbogacona o treść z książki Andrzeja Wakara pt. "Węgorzewo: z dziejów miasta i powiatu". Wszystko to tworzy integralna całość, stanowi ciekawy materiał edukacyjny szczególnie dla młodzieży z Węgorzewa, która może zobaczyć jak wyglądało miasto i życie w nim, kilkadziesiąt lat temu.

Starsze osoby, które przyjdą na wystawę będą miały okazję odświeżyć swoje wspomnienia, przypomnieć sobie widoki ulic, budynków, a także twarze kolegów sprzed lat. Wystawa będzie świetną lekcją historii i podróżą przez miasto, które tak bardzo zmienił czas. (red.)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages