Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Dzień Ziemi pod znakiem zdrowia

2016-05-05 11:00:59 (ost. akt: 2016-05-05 11:03:28)

Autor zdjęcia: Barbara Grabińska

Obchody Dnia Ziemi w SP 1 w Węgorzewie. W ramach realizowanego w bieżącym roku szkolnym w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie projektu: „Zdrowo jem, zdrowo żyję” 28 kwietnia 2016 roku odbył się apel z okazji Dnia Ziemi.

Na początku wręczono nagrody laureatom etapu powiatowego konkursu plastycznego: Zapobiegajmy pożarom oraz najkulturalniejszym uczennicom i uczniom w szkole.

Następnie uczniowie klasy V b, pracujący na zajęciach koła przyrodniczego pod kierunkiem pani Ewy Jabłońskiej, zaprezentowali inscenizację pod tytułem: „Marlenka”. Przedstawienie opowiada o perypetiach młodej dziewczyny – Marlenki. Przepadała ona za słodyczami, nie umiała z nich zrezygnować, przez co stała się otyła. Na szczęście miała wspaniałych przyjaciół, którzy nie pozwolili, aby dziewczyna została gruba i miała problemy w przyszłości. Mimo wielu przeszkód, np. niezadowolenie rodziców Marlenki, rówieśnicy przekonali nie tylko dziewczynę, ale również całą jej rodzinę do zmiany nawyków żywieniowych.

Całość urozmaiciły melodyjne, skoczne piosenki wykonywane przez chórek złożony z uczniów klasy VI b, które podkreślały jak ważny wpływ na zdrowie człowieka mają sposób odżywiania i styl życia. Pozostaje wierzyć, że dzięki realizowanemu projektowi uczniowie węgorzewskiej Jedynki będą realizować w życiu zasadę: Zdrowo jem, zdrowo żyję i zadbają o Ziemię.
Przemysław Woźnica z klasy VI b.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Jedynka

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages