Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

OSP Harsz- najlepsi z najlepszych!

2016-04-30 11:40:00 (ost. akt: 2016-04-30 11:58:08)

Autor zdjęcia: Archiwum OSP Harsz

Dzięki Waszym głosom pierwsze miejsce uzyskali strażacy ochotnicy z Harszu, którzy od pierwszego dnia plebiscytu byli na prowadzeniu. Druhowie z Harszu są bardzo aktywni i angażują się w życie lokalnej społeczności. Wyjazdy do pożarów i wypadków to stały element ich pracy, jednak nie są im obce zabawy z dziećmi, facebook czy udział w imprezach lokalnych.

Strażacy z Harszu to dobrzy ludzie, którzy mają serce na dłoni, w pełni zasłużyli na tytuł "Najpopularniejszej Ochotniczej straży Pożarnej powiatu węgorzewskiego".

—Chcielibyśmy serdecznie podziękować za wszystkie głosy oddane na naszą OSP — mówi Mateusz Staniszewski, kierowca- gospodarz OSP Harsz.— Jest to dla nas ogromne wyróżnienie na tle powiatu. Dziękujemy za docenienie naszej działalności, z której jesteśmy dumni. Mogę zapewnić, że nie spoczniemy na laurach i dalej będziemy udzielać się w życiu lokalnej społeczności. Mamy dużo planów na ten rok. Te najbliższe to Dzień Dziecka 29 maja organizowany w Pieczarkach, a także strażacki Dzień Dziecka w Harszu 5 czerwca. Na koniec miesiąca planujemy Noc Świętojańską. Stawiamy na edukację, więc przygotowujemy pokazy dla najmłodszych.

Drugie miejsce dla OSP w Budrach to wielkie zaskoczenie. Strażacy zmobilizowali się w ostatnich godzinach plebiscytu i przy pomocy społeczności udało im się pokonać OSP Pozezdrze.

— Dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos na naszą jednostkę — mówi Krzysztof Zubek, prezes OSP Budry.— To dla nas duże wyróżnienie i cieszymy się, że ludzie doceniają naszą ciężką pracę. Z pewnością doda nam to wiatru w żagle i zmotywuje do jeszcze lepszego działania.

— Chcemy utrzymywać na bieżąco wysoki poziom wyszkolenia poprzez ciągłą organizacje szkoleń i ćwiczeń wewnętrznych — mówi naczelnik, Daniel Pyniaha. — Planujemy zwiększyć liczbę ratowników wyszkolonych z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, a także chcemy jak najaktywniej uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności.

Ochotnicza Straż Pożarna w Pozezdrzu to jednostka z długoletnią tradycją. W swoich szeregach zrzesza 43 członków w tym 10 kobiet. Oprócz działań ratowniczo–gaśniczych działają na rzecz lokalnej społeczności.

— Nasza jednostka cały czas prężnie się rozwija, stawiamy na rozwój, wiedzę i umiejętności, tak bardzo potrzebne podczas działań ratowniczo-gaśniczych — mówi Edyta Pissarek, naczelnik OSP Pozezdrze. — Staramy się propagować idee, które sami wyznajemy, a co za tym idzie intensywniej udzielać się podczas lokalnych wydarzeń. Cenimy sobie zaufanie całej społeczności oraz serdecznie dziękujemy za wszystkie oddane na nas głosy w plebiscycie. Serdecznie gratulujemy kolegom z OSP Harsz za zajęcie I miejsca.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. OSP Harsz, Budry oraz Pozezdrze zostaną nagrodzone pod czas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka 8 marca w Olsztynie na Placu Solidarności. Rozpoczęcie obchodów o 13.00. (red.)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. tp #1985075 | 83.3.*.* 30 kwi 2016 23:55

    dlaczego nie zamieszczona została pełna lista OSP? Ciekawi mnie nie tylko "pudło". Strażacy na 4, 5, 6 - tym miejscu nie są gorsi od tych z "pudła"

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages