środa, 24 kwietnia 2019. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

"Ziemia naszym domem" - obchody Dnia Ziemi w SP Perły

2016-04-24 13:53:06 (ost. akt: 2016-04-24 14:10:31)

Autor zdjęcia: Zofia Kruk

Ziemia naszym domem” – wiedzą o tym wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy 22 kwietnia aktywnie włączyli się w obchody Dnia Ziemi, aby promować postawy ekologiczne i uświadamiać, jak ważne jest budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. W tym roku przewodnim hasłem akcji jest „Palący Temat – Niska Emisja!”

W ten szczególny dzień uczestnicy akcji, wyposażeni w worki i rękawice, posprzątali wyznaczone rejony. Zadbali przede wszystkim o porządek na terenie naszej szkoły i w jego najbliższym otoczeniu. Najmłodsi uczestnicy z wielkim zapałem i radością posprzątali „świat” wokół budynku przedszkola i plac zabaw.

Następnym punktem obchodów było przedstawienie ekologiczne przygotowane przez uczniów klasy piątej pod kierunkiem P. Marzenny Śmierzyńskiej. Widowisko przybliżyło życie w lesie, w którym człowiek nie zwraca uwagi na ochronę przyrody. Głównym przesłaniem inscenizacji była zachęta do dbania o środowisko naturalne i zostania strażnikiem czystości oraz porządku w najbliższej okolicy. Przedstawienie uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej.

W czasie obchodów Dnia Ziemi nastąpiło uroczyste wręczenie nagród za wcześniej przeprowadzony szkolny konkurs ekologiczno – przyrodniczy. Uczestnicy konkursu wykazali się rozległą wiedzą na temat środowiska przyrodniczego i do wyłonienia zwycięzców potrzebna była dogrywka. Po wielkich zmaganiach mistrzami wiedzy ekologicznej w naszej szkole zostali:

- I miejsce – Julia Śmierzyńska (kl. VI),
- II miejsce – Rafał Kowalik (kl. IV),
- III miejsce – Oliwia Husar (kl. VI),
- IV miejsce - Gabriela Cichosz (kl. IV) i Gabriela Królak (kl. VI).

Dzień Ziemi zakończyliśmy miłym akcentem, pieczeniem kiełbasek przy ognisku oraz wspólnymi zabawami na świeżym powietrzu.Serdecznie dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Węgorzewie za okazaną pomoc w realizacji szkolnej akcji, a uczestnikom za aktywny udział w ochronie środowiska przyrodniczego.
Zofia Kruk (SP Perły)Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zofijak

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages