Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Strażacy ochotnicy uczcili 1050 rocznicę Chrztu Polski

2016-04-22 08:33:29 (ost. akt: 2016-04-24 13:24:00)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum: Gazeta Olsztyńska

14 kwietnia strażacy z powiatu węgorzewskiego wzięli udział w ogólnopolskim przedsięwzięciu Związku Podhalan i Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Wspólna inicjatywa miała na celu uczczenie 1050 rocznicy Chrztu Polski.

Inicjatywa zakładała przemarsz przez Polskę Ognisk Ducha Świętego poprzez zapalanie przez strażaków ochotników od godziny 20.00 ognisk w całym kraju. Wokół ich ognisk zgromadziły się dzieci oraz mieszkańcy wsi.

— 14 kwietnia OSP Pozezdrze uczciło rocznicę Chrztu Polski — mówi Edyta Pissarek, naczelnik OSP Pozezdrze.— Całe zdarzenie odbyło się na placu przy parafii św. Stanisława Kostki w Pozezdrzu. W trakcie wydarzenia odmówione zostały modlitwy razem z ks. Krzysztofem Karbowskim, a swój głos zabrał także Wójt Gminy Pozezdrze Bohdan Mohyła. Zwieńczeniem spotkania było wspólne biesiadowanie z lokalną społecznością przy ognisku, na które OSP w Pozezdrzu zakupiło m.in. kiełbaski dla wszystkich zebranych. W spotkaniu gościnnie uczestniczyli także strażacy z OSP Harsz.

— O godzinie 20:30 –ta godzina była wyznaczona dla naszego regionu – pod remizą zapłonęło ognisko i odczytaliśmy notatkę dotyczącą historii i znaczenia wydarzenia — mówi Sylwia Prazner z OSP Ołownik. — Miło nam, że w tym wydarzeniu wzięły udział również dzieci, które miejmy nadzieję będą pielęgnowały tą tradycję. Na koniec wszyscy razem upiekliśmy kiełbaski.

— W Budrach strażacy na miejsce upamiętnienia rocznicy wybrali plac przy Kościele Trójcy Przenajświętszej, gdzie zostało rozpalone ognisko w obecności druhów OSP Budry i mieszkańców — mówi daniel Pyniaha z OSP Budry. — Uroczystość była okazją do integracji strażaków i wspólnej zabawy.

Nasz plebiscyt
Został już ostatni tydzień głosowania na "Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną". W dalszym ciągu na prowadzeniu jest prężnie działająca OSP Harsz. Na drugim miejscu uplasowała się jednostka OSP Pozezdrze. Niespodziewana zmiana zaszła na trzeciej pozycji, dzięki Wam OSP Budry awansowało do pierwszej trójki.

—Pragnę podziękować wszystkim za oddane na nas głosy w plebiscycie na "Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną"— mówi Daniel Pyniaha z OSP Budry.— Cieszymy się, że ludzie doceniają naszą ciężką pracę i to, że czuwamy nad ich bezpieczeństwem 24 godziny na dobę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z obchodów rocznicy 1050 Chrztu Polski. Dziękujemy za nadesłane zdjęcia. (red.)
OSP w Powiecie Węgorzewskim
1. Budry
2. Ołownik
3. Harsz
4. Kuty
5. Pozezdrze
6. Guja
7. Perły
8. Radzieje
9. Węgielsztyn
10. Węgorzewo

Jak głosujemy: Głosowaniem polega na wysłaniu SMS o treści WT.OSP.X na numer 71160 na numer 71160. X to numer porządkowy przypisany konkretnej OSP. Wielkość liter nie ma znaczenia. Koszt jednego SMS’a wynosi 1,23 zł brutto. Głosowanie rozpoczęło się 11 marca 2016 r. o godz. 12.00 i potrwa do 24 kwietnia 2016 r. do godz. 23.59.Regulamin: kliknij tutaj

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages