środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Żywa lekcja historii w Perłach

2016-04-21 08:02:59 (ost. akt: 2016-04-21 12:27:44)
Archiwum SP Perły

Archiwum SP Perły

Autor zdjęcia: Zofia Kruk

19 kwietnia gościliśmy w naszej szkole grupę artystyczną „Rekonstrukto”, która przeprowadziła bardzo ciekawą lekcję historii. Artyści opowiadali uczniom o obyczajach i kulturze epoki szlacheckiej, zaprezentowali strój Sarmaty, uzbrojenie, metody walki i narzędzia tortur.

Widzowie z zaciekawieniem obejrzeli bogatą kolekcję broni i rekwizytów: szable, rapiery, hakownice, muszkiety, buzdygany, buławy itp. Następnie uczestniczyliśmy w krótkiej lekcji szermierki, po której wśród uczniów znalazło się kilku śmiałków i stanęli w szranki z naszymi gośćmi.

Niezwykle interesującym elementem dzisiejszego pokazu historycznego były opowieści o procesach czarownic i o krześle inkwizycyjnym, na którym dokonywano przesłuchań i tortur. Wśród naszych uczennic również znalazła się taka, której „włosy pachniały czarnym kotem”, i to ona została posadzona na krześle. Na szczęście jej proces skończył się dla niej dobrze i została uwolniona.

Na zakończenie każdy uczestnik spotkania miał możliwość dokładnego zapoznania się z rekwizytami i strojami oraz sprawdzenia, czy „wygodne” jest krzesło inkwizycyjne.

Ciekawe zajęcia, atrakcyjna forma prezentacji obyczajów szlacheckich, pokazy i udział uczniów w żywej lekcji historii to wszystko gwarancja sukcesu tego spotkania.
Zofia Kruk (SP Perły)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zofijak

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages