Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Pomagamy dzięki wielkim sercom pomagających

2016-04-18 14:50:51 (ost. akt: 2016-04-18 15:05:54)

Jednym z pierwszych podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” był Krzyś. Chłopiec urodził się z retinopatią. Żeby ratować jego oczy, trzeba było zorganizować mu operację za granicą. Udało się dzięki pomocy młodej jeszcze Fundacji.

Jak mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzający Fundacji, takich pozytywnie zakończonych spraw jest wiele. — W niektórych przypadkach udało się tak poprowadzić rehabilitację, że dzieci z niepełnosprawnościami stanęły na własnych nogach — dodaje.

Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” powstała 13 lat temu. Założył ją wydawca „Gazety Olsztyńskiej”. Dziś pod jej opieką jest już kilkuset podopiecznych. Wielu z nich pokonało choroby lub niepełnosprawność i teraz zgłaszają się do lekarzy jedynie na kontrole. — Ale są wśród naszych podopiecznych i takie osoby, które będą potrzebowały rehabilitacji przez całe życie — zastrzega dyrektor Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Z myślą m.in. o nich Fundacja przez cały rok organizuje akcje, podczas których zbiera pieniądze. Dzięki temu przez 13 lat działalności na pomoc potrzebującym udało się przekazać już ponad 5 mln zł. Jednocześnie Fundacja wciąż poszukuje wolontariuszy do pomocy. Zgłaszać się można albo przez formularz na stronie Fundacji www.przyszloscdladzieci.org , albo telefonicznie (89 539 74 04).

— Chcę podziękować wszystkim darczyńcom i partnerom za to, że są z nami i wspierają naszą Fundację. Dzięki temu wspólnie udaje nam się robić tak wiele — mówi Jarosław Tokarczyk, prezes zarządu Fundacji. — Pod naszą opieką jest już 300 dzieci. Rocznie na pomoc dla nich przeznaczamy blisko 800 tys. zł. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia ludzi o wielkich sercach. Chcemy, aby w kolejnych latach ta pomoc była jeszcze większa, i mamy nadzieję, że nadal będziecie z nami.


Fundację można wesprzeć, wpisując numer KRS 0000148747 w zeznaniu podatkowym i przekazując na jej rzecz 1 proc. podatku. — Oprócz tego można także już dziś dokonać wpłaty na konto fundacji: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages