Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Kuba Rożnowski- młody, skromny i zdeterminowany

2016-04-09 08:08:47 (ost. akt: 2016-04-09 08:27:45)

Autor zdjęcia: mm

Kuba jest uśmiechnięty i komunikatywny, zaraża optymizmem i sprawia, że świat nie wydaje się aż tak skomplikowany. Jest on dumą Gimnazjum im. Jerzego Andrzeja Helwinga w Węgorzewie, gdzie uczęszcza do klasy "brytyjskiej".

W roku szkolnym 2015/2016 uczeń wziął udział w 5 olimpiadach przedmiotowych. Ostatecznie został laureatem z historii, języka angielskiego, geografii oraz języka polskiego. Z matematyki otrzymał tytuł finalisty (do tytułu laureata zabrakło tylko 3 punktów). Jakub podkreśla, że wiele nauczył się sam, ale wsparciem i pomocą byli też jego obecni nauczyciele.

Gimnazjalista z pasją
— Przed gimnazjum nie przepadałem za historią, ale mój nauczyciel, pan Marcinkiewicz zaraził mnie pasją i pomagał w przygotowaniach do olimpiady — przyznaje uczeń. — Dużo pracowałem sam, ale muszę podziękować nauczycielom z gimnazjum, którzy zawsze jak mogli starali się mi pomagać i wierzyli we mnie. W osiągnięciu moich wyników pomogło mi również to, że chodzę do klasy "brytyjskiej". Mam dużo godzin z języka angielskiego, otaczają mnie osoby przyjazne i jest dobra atmosfera pracy.

Sześciokrotny laureat
Jak mówi Maria Chludzińska, dyrektor szkoły, Kuba jest pierwszym uczniem, który osiągnął tak wiele w historii szkoły.
— Można powiedzieć, że jest sześciokrotnym laureatem olimpiad przedmiotowych — mówi Maria Chludzińska, dyrektor Gimnazjum im. Jerzego Andrzeja Helwinga w Węgorzewie. — W tym roku uzyskał cztery tytuły laureata, zaś w ubiegłym roku dwa tytuły: z historii i języka angielskiego. Jesteśmy dumni z Kuby.

Plany na przyszłość?
— Chciałbym być przedsiębiorcą, robić coś swojego, tworzyć — zdradza Jakub.— W najbliższej przyszłości chcę pójść do Liceum w Węgorzewie, a później planuję wyjazd za granicę. Marzę o studiach w Oxfordzie lub Cambridge.

— Nasza szkoła tradycyjnie bierze udział we wszystkich konkursach — mówi Maria Chludzińska. — Wiąże się to z ogromną pracą włożoną w ucznia na zajęciach pozalekcyjnych oraz pracą własną naszych podopiecznych. Jesteśmy dumni ze wszystkich osiągnięć zarówno tych dużych jak i tych mniejszych.
Zarówno Kuba jak i dyrektor szkoły mówią zgodnie, że przepisem na sukces jest ciężka praca.

Cały artykuł znajdziecie we wczorajszym wydaniu Węgorzewskiego Tygodnia. (mm)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages