Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Sesja bogata w roczne podsumowania

2016-04-08 18:00:00 (ost. akt: 2016-04-08 13:11:26)

XVIII sesja Rady Powiatu obfitowała w wiele podsumowań i ocen prac instytucji z ubiegłego roku.

Jednym z punktów obrad była ocena stanu sanitarnego na terenie powiatu w 2015 roku. Według raportu przygotowanego przez dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej, Annę Maroszyk w ramach działalności kontrolno-represyjnej w 2015 r. przeprowadzono 837 kontroli sanitarnych.

Podczas XVIII sesji podjęto 5 uchwał. Najwięcej kontrowersji wywołała uchwała w sprawie udzielenia pomocy finansowej Samorządowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego na dofinansowanie zadań związanych z funkcjonowaniem Biura Regionalnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Brukseli w 2016 roku. Za podjęciem uchwały było 9 radnych, 3 było przeciw (Adam Florkiewicz, Bogusław Grabiński, Marek Zawadka), a 2 wstrzymało się od głosu (Mariusz Fatyga, Zenon Pomian).

Ponadto podjęto uchwały w sprawie:

I. Udzielenia pomocy finansowej Samorządowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego na dofinansowanie zadań związanych z organizacją konferencji „Kształtowanie oferty turystycznej regionu Warmii i Mazur”. Na realizację zadania Powiat Węgorzewski przekaże Samorządowi Województwa Warmińsko-Mazurskiemu dotację celową w kwocie 2.000 zł. Uchwałę podjęto większością głosów (2 wstrzymujące się - Mariusz Fatyga i Marek Zawadka).

II.Przyjęcia „Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Powiecie Węgorzewskim na lata 2016 – 2020”. Uchwałę podjęto jednogłośnie.

III. Przyjęcia „Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Węgorzewskim na lata 2016-2023”. Tutaj 2 radnych wstrzymało się od głosu – Marek Zawadka oraz Adam Florkiewicz.

IV. Zamian budżetu Powiatu na 2016 rok (podjęto jednogłośnie).

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

(pk)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages