Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Czuwamy by człowiek bezpiecznie mógł żyć

2016-04-01 12:37:16 (ost. akt: 2016-04-24 13:25:57)

Autor zdjęcia: mm

Najczęściej mają niewiele lat gdy w głowie świta myśl by zostać strażakiem. Z biegiem lat idea kiełkuje i popycha naszą młodzież w kierunku bohaterskiej służby. Nie liczą się zaszczyty ani pieniądze, kieruje nimi chęć niesienia pomocy i miłość do bliźniego. Oto jak mówią o sobie strażacy ochotnicy.

1. OSP Budry
— Nasza jednostka posiada 31 członków czynnych, z czego 18 bierze bezpośredni udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych— mówi Daniel Pyniaha.— Cała załoga jest bardzo dobrze wyszkolona i doświadczona. Jako Naczelnik OSP jestem niesamowicie dumny z chłopaków. Współpraca z nimi to prawdziwa przyjemność i zaszczyt. Przy każdej akcji wiem, że mogę na nich liczyć. Nasza ekipa to mieszanka doświadczenia z młodością. Z chęcią powitałbym w naszych szeregach pierwsze kobiety.
1. Budry
2. OSP Ołownik:
—Formacja działa od 1964 roku, wcześniej funkcjonowała jako zakładowa straż pożarna — mówi Jan Prazner.— OSP Ołownik stanowi drużyna mieszana w skład, której wchodzi 8 kobiet i 22 mężczyzn. Sprzęt, którym możemy się pochwalić to bardzo kosztowna motopompa Tohatsu, która ma wagę i rozmiary umożliwiające przenoszenie, ustawianie w pobliżu pożaru w ciasnych i trudno dostępnych miejscach co umożliwia szybkie rozpoczęcie akcji gaśniczych. Pomimo tego, że nie jesteśmy w KSRG uczestniczymy w wielu akcjach
2. Ołownik3. OSP Harsz
—Jesteśmy młodzi pełni zapału i chęci do działania — mówi Mateusz Staniszewski.— Tworzymy zgraną ekipę, w której wiemy ze możemy na siebie liczyć. Chcemy też pokazać społeczeństwu że nie tylko '' jeździmy do os'' ale także działamy na rzecz lokalnej społeczności. I najważniejsze – chcemy pokazać, że jesteśmy fajne chłopaki :)
3. Harsz
4. OSP Kuty
— Wydaje nam się że Strażacy Ochotnicy nie są doceniani społecznie, a wnoszą przecież bardzo duży wkład w społeczeństwo— mówi Stefan Bodnar.— Spotykamy się również z obojętnością mieszkańców sprawiających wrażenie aspołecznych, czego nie można było by powiedzieć o OSP na południu Polski tam bycie strażakiem ochotnikiem jest rzeczą prestiżową. Zachęcamy do zasilania szeregów OSP – jesteśmy dla Was. "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
6. Kuty
5. OSP Pozezdrze
— Czynnie uczestniczymy w uroczystościach kościelnych, w okresie Wielkanocnym braliśmy udział w procesjach, udzielamy się na festynach oraz imprezach gminnych— wylicza Zbigniew Żyndul.— Staramy się swoim działaniem edukować młodzież z zakresu bezpieczeństwa. Cieszymy się z szacunku oraz zaufania jakim nas darzy społeczeństwo.
6. OSP Guja
— W naszej ekipie jest 12 strażaków w tym większość ma za sobą po kilka szkoleń, które są niezbędne do prowadzenia działań— mówi Piotr Wójcik.— Jesteśmy super? Nie tylko my, wszystkie straże pożarne są super, nigdy nie odmawiamy pomocy czy na służbie czy też w sąsiedztwie. Strażakiem w OSP zostaje się z powołania, tam byle kto nie trafia, trzeba mieć to we krwi.
4.Guje7. OSP Perły
—Nasza jednostka składa się w większości z młodych osób, które posiadają duże kwalifikacje i doświadczenie— mówi Andrzej Karpiej.— Dużą uwagę zwracamy na doskonalenie swoich umiejętności, uczestniczymy w szkoleniach wewnętrznych i tych organizowanych wspólnie z OSP Budry oraz KP PSP Węgorzewo.

8. OSP Radzieje
—Jednostka liczy 21 przeszkolonych strażaków— mówi Marcin Mozyro.— Staramy się być bardzo mobilni, zazwyczaj w ciągu kilku minut jesteśmy gotowi do wyjazdu. Rocznie wyjeżdżamy do akcji ratowniczo gaśniczych 45-50 razy. Są to rożne zdarzenia – od pożarów traw, pompowania zalanych piwnic, usuwanie owadów błonkoskrzydłych po pożary budynków i wypadki.
8. Radzieje


9. OSP Węgielsztyn
—Na poczet zasługo OSP poczytujemy sobie, iż 4 naszych kolegów z Węgielsztyna zostało zawodowymi strażakami PSP i obecnie służąc w jednostce w Węgorzewie— mówi Rafał Zakrzewski.— Zarówno wspólne akcje, zawody jak i wszelkie spotkania sprawiają, że czujemy się jak jedna wielka rodzina, w której każdy jest gotów do największych poświęceń, aby pomagać i ratować zdrowie i życie innych ludzi.

10. OSP Węgorzewo
—Na chwilę obecną węgorzewski oddział składa się w całości ze strażaków zawodowych— mówi Edward Cencora.— W skład zespołu wchodzi 47 ochotników w tym 4 kobiety. Na wyposażeniu mamy łódkę na akweny wodne gdzie nie można dotrzeć dużą łodzią ratunkową.
10. Węgorzewo
Więcej informacji o OSP z powiatu węgorzewskiego znajdziecie w dzisiejszym wydaniu Węgorzewskiego Tygodnia. Udział w plebiscycie i każdy wysłany sms jest podziękowaniem za ich działalność.

Przypominamy, że plebiscyt potrwa do 24 kwietnia. Dzięki Waszym głosom wyłonimy brązowe, srebrne i złote OSP. Do dzieła – głosujemy! (mm)

OSP w Powiecie Węgorzewskim
1. Budry
2. Ołownik
3. Harsz
4. Kuty
5. Pozezdrze
6. Guja
7. Perły
8. Radzieje
9. Węgielsztyn
10. Węgorzewo

Jak głosujemy: Głosowaniem polega na wysłaniu SMS o treści WT.OSP.X na numer 71160 na numer 71160. X to numer porządkowy przypisany konkretnej OSP. Wielkość liter nie ma znaczenia. Koszt jednego SMS’a wynosi 1,23 zł brutto. Głosowanie rozpoczęło się 11 marca 2016 r. o godz. 12.00 i potrwa do 24 kwietnia 2016 r. do godz. 23.59.Regulamin: kliknij tutaj

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages