Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

OSP Harsz zawsze w gotowości

2016-03-25 09:52:38 (ost. akt: 2016-04-24 13:27:08)

Autor zdjęcia: Archiwum OSP Harsz

Strażacy Ochotnicy to odważni i przeszkoleni cywile, którzy po usłyszeniu syreny ruszają bez zastanowienia do akcji. Wspierają strażaków zawodowych i często są pierwsi na miejscu zdarzenia.

Strażacy Ochotnicy to odważni i przeszkoleni cywile, którzy po usłyszeniu syreny ruszają bez zastanowienia do akcji.

Przez wzgląd na rozległy powiat, często Ochotnicze Straże Pożarne są pierwsze na miejscu zdarzenia i jako ostatnie je opuszczają.
— W roku 2015 uczestniczyliśmy w 518 zdarzeniach —mówi mł. bryg. Paweł Mickiewicz, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej.— W ponad 90% zdarzeń docieramy na miejsce w czasie do 15 minut. W dużej mierze jest to zasługą prężnie działających druhów-ratowników OSP powiatu węgorzewskiego.

Jedną z takich prężnie działających OSP jest jednostka z Harszu, która jest liderem w naszym plebiscycie.

—Jesteśmy stosunkowo młodą ekipą składającą się z 21 ochotników — mówi Mateusz Staniszewski, kierowca OSP Harsz. — oprócz akcji ratowniczo-gaśniczych co roku organizujemy we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Pozezdrzu noc świętojańską. Dodatkowo staramy się prowadzić działalność edukacyjną poprzez udział w wydarzeniach takich jak Dzień Dziecka w Pieczarkach podczas, którego przeprowadzaliśmy pokaz gaśniczy.

Na swoim profilu na Facebooku druhowie zapewniają: "OSP Harsz zawsze w gotowości 24h na dobę :) "

—Prężnie działamy i bardzo cieszymy się z prowadzenia w plebiscycie na Najlepszą OSP. To dla nas wyróżnienie i chcielibyśmy podziękować za wszystkie głosy, które otrzymujemy — mówi Mateusz Staniszewski.

Przypominamy, że plebiscyt potrwa do 24 kwietnia. Dzięki Waszym głosom wyłonimy brązowe, srebrne i złote OSP. Do dzieła – głosujemy! (mm)

OSP w Powiecie Węgorzewskim
1. Budry
2. Ołownik
3. Harsz
4. Kuty
5. Pozezdrze
6. Guja
7. Perły
8. Radzieje
9. Węgielsztyn
10. Węgorzewo

Jak głosujemy: Głosowaniem polega na wysłaniu SMS o treści WT.OSP.X na numer 71160 na numer 71160. X to numer porządkowy przypisany konkretnej OSP. Wielkość liter nie ma znaczenia. Koszt jednego SMS’a wynosi 1,23 zł brutto. Głosowanie rozpoczęło się 11 marca 2016 r. o godz. 12.00 i potrwa do 24 kwietnia 2016 r. do godz. 23.59.Regulamin: kliknij tutaj

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages