Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Wieczór poetycki w węgorzewskim liceum

2016-03-25 08:31:06 (ost. akt: 2016-03-25 08:36:15)

Autor zdjęcia: Magdalena Mikiciuk

X wieczorek poetycki "Namuzowywanie" miał być kolejnym zwykłym wydarzeniem. W najśmielszych snach nie podejrzewalibyśmy, że wychodząc tego dnia z liceum będziemy pod wpływem magii, która miała tam miejsce.

— Często bywa tak, że przypadkowe zdarzenia stają się zalążkiem dużych przedsięwzięć — mówi Anna Barczak, nauczycielka języka polskiego i inicjatorka wydarzenia.— Tak też było i z „Namuzowywaniem”. Kto wie, czy gdyby nie odwaga Piotrka Dzwiniela (wtedy ucznia drugiej klasy LO), który przyniósł mi do oceny swoje, jakże dojrzałe, wiersze, konkurs dla młodych poetów zaistniałby w naszej szkole? Jego realizację, wspólnie z Magdą Krupą, rozpoczęłyśmy jesienią 2006 r. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Młodzi autorzy, wtedy jedynie uczniowie liceum, wprost zasypali nas wierszami.

Innowacyjna koncepcja znalazła swoich zwolenników. Młodzież chętnie pokazała swoje wiersze do tej pory skrzętnie ukrywane na dnie szuflady. Przez lata konkurs nabierał swej formy. W 2007 roku stworzono kategorię dla szkół gimnazjalnych, w 2011 napłynęły wiersze z Rosji i od Polonii z Obwodu Kaliningradzkiego.

Blask płonących świec, przygaszone światło, nastrojowa muzyka. W tej aurze wygłoszone zostały wiersze laureatów V Międzynarodowego Konkursu Poetyckiego. W przerwach pomiędzy kategoriami, uczniowie węgorzewskiego liceum, Aleksandra Kalfas (wokal) i Szymon Bagan (gitara) przedstawili muzyczną aranżację trzech archiwalnych utworów wyróżnionych w „Namuzowywaniu”. Na scenie zaprezentowały się również Iwona Wincławskiej oraz Sylwii Makoś z jej olsztyńskimi przyjaciółmi.

Ilustracją dla poezji była prezentacja multimedialna, na którą składały się prace fotograficzne Doroty Nowosad, Justyny Młotkowskiej oraz Lidii Łojko.

My ze swojej strony dziękujemy organizatorom za możliwość uczestniczenia w tym wyjątkowym wydarzeniu i zapraszamy do obejrzenia fotogalerii. (mm)


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gosc88 #1961856 | 37.58.*.* 25 mar 2016 20:52

    Chodziłem z Piotrkiem Dzwinielem do jednej klasy. Pozdrowienia dla Ciebie. Kolega z klasy

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages