środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

XIII Mazurska Olimpiada Ekologiczna Szkół Podstawowych

2016-03-24 13:47:22 (ost. akt: 2016-03-24 13:51:35)
Zofia Kruk

Zofia Kruk

Autor zdjęcia: Zofia Kruk

„Klimat i odnawialne źródła energii – czy na pewno wszystko wiem?” – to temat tegorocznej XIII Mazurskiej Olimpiady Ekologicznej Szkół Podstawowych Regionu Wielkich Jezior Mazurskich. Tradycyjnie organizatorem Konkursu była Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich. Eliminacje szkolne Olimpiady odbyły się 22 marca.

Przystąpiło do nich 19 uczniów z klas V-VI naszej szkoły. Przygotowaniem uczestników i organizacją etapu szkolnego zajęła się P. Marzenna Śmierzyńska.

Uczniowie rozwiązali test składający się z 40 pytań. Aby zakwalifikować się do drugiego etapu, należało uzyskać minimum 75 % poprawnych odpowiedzi z testu. Aż 8 uczniów naszej szkoły (Julia Śmierzyńska, Karolina Lorkowska, Klaudia Adamczuk, Laura Krukowska, Kacper Soroczyński, Oliwia Husar, Sylwia Paluszkiewicz i Kinga Reszuta) osiągnęło ten wynik. Jednakże do II etapu Olimpiady mogły zakwalifikować się tylko 3 osoby ze szkoły, dlatego udział w nim wezmą uczniowie z najwyższym wynikiem: Julia Śmierzyńska (kl. VI), Karolina Lorkowska (kl. VI) i Klaudia Adamczuk (kl. VI).

Dziewczyny czeka teraz rozwiązanie testu składającego się z 40 jednakowych pytań dla wszystkich uczestników Olimpiady w Regionie oraz wykonanie zadania indywidualnego, tzn. broszury informacyjnej na temat odnawialnych źródeł energii.

Życzymy powodzenia!

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zofijak

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages