środa, 24 kwietnia 2019. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Teatralnie, poetycko i zabawnie na powitaniu wiosny w Perłach

2016-03-22 11:19:51 (ost. akt: 2016-03-22 11:23:52)

Autor zdjęcia: Zofia Kruk

21 marca to Światowy Dzień Lalkarza, Światowy Dzień Poezji i Dzień Samorządności. Choć wielu osobom ten dzień kojarzy się z wagarami, nasze „wagary” wyglądały zupełnie inaczej.

W niedzielę 20 marca dzieci z najmłodszych klas naszej szkoły odwiedziły Teatr Lalek w Olsztynie. Były pod wielkim wrażeniem wnętrza teatru, a zwłaszcza postaci wykonanych z różnych tworzyw. Po krótkiej chwili oczekiwania z zainteresowaniem obejrzeliśmy spektakl grany w konwencji żywoplanowo-lalkowej pod tytułem „Ach ta Mysia”.

Przedstawienie było fantastyczne dzięki barwnej i zmysłowej scenografii i świetnej grze aktorów. Po spektaklu stwierdziliśmy, że na pewno to nie była nasza ostatnia wizyta w tym zaczarowanym miejscu.

21 marca uczciliśmy Światowy Dzień Poezji. Tego dnia utwory wielu znanych autorów piszących dla dzieci królowały na naszej szkolnej scenie podczas konkursu recytatorskiego.

Mogli w nim wziąć udział wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły. Do konkursu zgłosiło się 17 uczestników. Komisja nie miała łatwego zadania, gdyż wszyscy recytatorzy ciekawie zaprezentowali wybrane przez siebie utwory.

Oto wyniki konkursu:

kategoria - kl. I - III
I miejsce – Magdalena Siemaszko (kl. II),
II miejsce – Wiktoria Guzman (kl. II), Anna Królak (kl. III),
III miejsce – Maciej Krawczyk (kl. I);

kategoria - kl. IV - VI

I miejsce – Julia Śmierzyńska (kl. VI),
II miejsce – Gabriela Cichosz i Nadia Stasiak (kl. IV),
III miejsce - Szymon Buczko(kl. V),
wyróżnienie – Wiktoria Daniłowicz (kl. V).

Po konkursie uczniowie „uciekli” z lekcji razem z nauczycielami, aby dokonać symbolicznego pożegnania zimy i powitania wiosny. Z przygotowaną słomianą marzanną przeszliśmy wzdłuż szkoły, następnie wokół boiska i dotarliśmy do miejsca przeznaczonego na ognisko.

Patrzyliśmy na palącą się kukłę i cieszyliśmy się, że wiosna już do nas zawitała. Słoneczko pięknie zaświeciło, więc mogliśmy urządzić zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw. Wokół zapanowała wiosenna radość.
Zofia Kruk (SP Perły)Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zofijak

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages