Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Nadzwyczajni goście – dr med. Christin Meyl i dr Wilhelm Frhr.v.Ledebur w Perłach

2016-03-19 16:33:30 (ost. akt: 2016-03-19 16:43:25)
Archiwum SP w Perłach

Archiwum SP w Perłach

16 marca w progach naszej szkoły stanęli nadzwyczajni goście. Odwiedzili nas dr med. Christin Meyl – Honorowy Obywatel Miasta Węgorzewa oraz dr Wilhelma Frhr.v.Ledebur.

Przybyli razem z Panią Hertą Andrulonis – Honorowym Obywatelem Miasta Węgorzewa, Przewodniczącą Zarządu Stowarzyszenia Niemieckiego Miasta i Regionu Węgorzewo – "Mamry", Panią dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dorotą Giczewską, Panią Dorotą Andrulonis - pielęgniarką Stacji Joannitów w Węgorzewie.

Gości przywitała uczennica naszej szkoły - Milenka Milewska z klasy I, mówiąc w języku niemieckim. Dyrektor szkoły Marzena Mokrzecka zaprezentowała gościom wszystkie klasy, gabinety, boisko szkolne i oddziały przedszkolne. Panowie dopytywali o wiele szczegółów z życia szkoły i skrzętnie notowali najważniejsze informacje.

Pan dr Christian Meyl i dr Wilhelm Frhr.v.Ledebur są ściśle związani z węgorzewską stacją Joannitów, postanowili również wspomóc naszą szkołę, przekazując wsparcie finansowe na dożywianie dzieci. Środki finansowe przekazano na stowarzyszenie działające przy szkole „Perła – Promocja – Edukacja - Rozwój”. MGOPS w Węgorzewie i nasza szkoła będą typować, które dzieci otrzymają bezpłatne posiłki.

Wizytę zakończył poczęstunek i serdeczne rozmowy. Obaj Panowie obiecali niejednokrotnie odwiedzać szkołę, która bardzo im się spodobała. Pamiątkowe zdjęcie zakończyło wizytę, a wzajemne serdeczności i pożegnania nie miały końca. Serdecznie dziękujemy Pani Hercie Andrulonis oraz Pani dyrektor MGOPS za możliwość przyjęcia tak zacnych gości.
Zofia Kruk (SP Perły)


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zofijak

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages