Wtorek, 24 kwietnia 2018. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Policja apeluje: Nie sprzedawaj alkoholu nieletnim!

2016-03-19 12:00:00 (ost. akt: 2016-03-18 14:57:07)

Autor zdjęcia: www.pixabay.com

21 marzec tradycyjnie obchodzony jako „Dzień Wagarowicza” to dzień szczególnie oczekiwany przez dzieci i młodzież. W tym dniu uczniowie bez wiedzy nauczycieli samowolnie opuszczają teren szkoły, gdzie bez nadzoru i opieki często sięgają po alkohol.

Policjanci z węgorzewskiej komendy apelują do wszystkich przedsiębiorców, właścicieli lokali i sklepów, by w tym dniu szczególnie zwracać uwagę młodzież, która urywając się ze szkoły może próbować zakupić alkohol.

— Zanim sprzedacie alkohol małoletniemu pamiętajcie, że jest on jednym z największych zagrożeń dotykających dziś młodych ludzi — mówi szerż. szt. Agnieszka Filipska. — Często tworzy poważne problemy i zwiększa ryzyko wystąpienia wielu niebezpiecznych sytuacji, dlatego apelujemy abyście państwo nie sprzedawali i nie podawali alkoholu osobom nieletnim.

Żeby nie stać się sprawcą przestępstwa, należy kontrolować wiek młodych klientów żądając od nich dokumentu potwierdzającego pełnoletność. Takie prawo daje art. 15 ust. 2 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

— Przypominamy, że w świetle prawa sprzedaż alkoholu nieletnim jest przestępstwem — przypomina policjantka. — Sądy karne orzekające w takich sprawach mogą nie tylko ukarać wysoką grzywną, ale także orzec przepadek napojów alkoholowych.

Ponadto, niezależnie od postępowania karnego prowadzone jest postępowanie administracyjne w kierunku cofnięcia zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.

— Wiemy, że wśród państwa jest wielu uczciwych sprzedawców, którzy oprócz roli handlowca stawiają się w roli obywatela i zwracają uwagę komu sprzedają alkohol — dodaje Agnieszka Filipska. — To ważne by szeregi odpowiedzialnych i rzetelnych sprzedawców stale się zwiększały.
(mk)
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Gimz #1957554 | 81.15.*.* 19 mar 2016 16:24

  ja już dzisiaj kupię skrzynkę piwa , Na dzień wagarowicza .I CO MI ZROBICIE ???

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages