Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

W baśniowym świecie Andersena

2016-03-06 11:49:55 (ost. akt: 2016-03-06 13:40:44)

Autor zdjęcia: Gimnazjum im. J.A. Helwinga w Węgorzewie

Dnia 29 lutego 2016 roku w Gimnazjum im. J.A.Helwinga w Węgorzewie odbył się Powiatowy Konkurs dla klas czwartych szkół podstawowych „W baśniowym świecie Andersena”.

Do rywalizacji przystąpili uczniowie ze Szkół Podstawowych nr 1 i nr 2 w Węgorzewie, a także z Zespołu Szkół w Radziejach.

Konkurs przygotowały panie Małgorzata Bacewicz i Jolanta Górska, a w jury zasiadły panie Anna Bolik – Kun i Grażyna Wójcik. W roli prowadzących wystąpili uczniowie: Karolina Dados i Adam Gulmantowicz.

Uczestnicy musieli wykazać się znajomością treści baśni i życiorysu Andersena, rozwiązać krzyżówki, rebusy oraz ułożyć puzzle. Czwartoklasiści wybrnęli po mistrzowsku ze wszystkich pułapek zastawionych przez organizatorów.

Pierwsze miejsce zajęły ex aequo drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 ( Weronika Piaścik i Łukasz Bacewicz) i ze Szkoły Podstawowej nr 2 (Natalia Stępniak i Aleksander Hawryluk). Na drugim miejscu uplasowali się Gabriela Hrabyk i Krzysztof Gasiński, a na trzecim– Maciej Dowejko i Mateusz Wróbel- obie drużyny z SP nr 2.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i książkę.
Cieszymy się, że piękne baśnie Andersena wciąż mają swoich wielbicieli, bo, jak powiedział przewodniczący jury Nagrody Literackiej „Nike”: „Literatura jest ulepszaniem złej mowy. Literatura może nas od niej wybawić”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.
(Karolina Dados)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gimnazjum

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Daniel Stępień #1957818 19 mar 2016 20:30

    Oglądaliście już Zjawę? Ja właśnie obejrzałem na http://twoje-filmy.pl/movie/iQldL2K9UNrw l0HL i zdecydowanie polecam! :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages