Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Do jedenastu razy sztuka...

2016-03-04 15:36:36 (ost. akt: 2016-03-04 16:07:08)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Węgorzewska drogówka pełniąca wczoraj (3 marca) służbę w Kolonii Rybackiej zauważyła szybko nadjeżdżający pojazd. Wykonany pomiar prędkości wykazał, że kierowca volkswagena przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 50 km/h

Kierującym okazał się 37-letni Węgorzewa. Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że lista popełnionych przez niego wykroczeń drogowych jest długa.

Wśród przewinień dominowały te, związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Do tej pory mężczyzna 10-krotnie był już za to karany. Jak się okazało 37-latek miał „ciężką nogę” i to nie był pierwszy raz, kiedy przekroczył 50km/h w obszarze zabudowanym.

Tym razem kontrola nie skończyła się jedynie grzywną. Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, mężczyzna stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł i 10 punktami karnymi.

Policja przypomina!

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.
(mk, źródło: KWP Olsztyn)

Czytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages