Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Misterium Męki Pańskiej w Budzewie

2016-02-29 09:02:51 (ost. akt: 2016-02-29 09:17:12)
Archiwum redakcji

Archiwum redakcji

W tym roku już po raz piętnasty będziemy uczestniczyć w najważniejszym pasyjnym wydarzeniu w naszym regionie. 20 marca o godzinie 19.00 rozpocznie się jubileuszowe Misterium Męki Pańskiej w Budzewie.

— Przygotowania do jubileuszowego wydarzenia pasyjnego trwają już "całą parą", ludzie są bardzo zaangażowani, spotykają się na próbach, ćwiczą, by wiernie odtwarzać role zgodne ze scenariuszem —informuje Aneta Stankiewicz, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach.— Przy tak dużej inscenizacji nie tylko praca aktorów jest niezwykle ważna, swoje dzieło czynią również osoby, które czuwają nad scenografią, rekwizytami, strojami i pochodniami.

Misterium to duże przedsięwzięcie artystyczne, w tym roku weźmie w nim udział około 100 aktorów.

— W rolę apostołów, arcykapłanów i innych bohaterów testamentowych wcielają się głównie mieszkańcy gminy Budry, ale też osoby spoza tej gminy —mówi Aneta Stankiewicz.— Główną rolę Jezusa zagra uczeń węgorzewskiego LO, mieszkaniec gminy Budry, ale nazwisko to niech pozostanie jeszcze tajemnicą.


Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. (mm)Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages