Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Za nami XVII sesja Rady Powiatu w Węgorzewie

2016-02-25 17:06:38 (ost. akt: 2016-02-25 17:30:23)

Dzisiaj o godzinie 15.30 odbyło się XVII posiedzenie Rady Powiatu w trakcie, którego przyjęto cztery uchwały.

W trakcie sesji przedstawiciele powiatu pożegnali, komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie st. bryg. Tomasza Lackiego, który przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Omówiona została również kwestia bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie Powiatu Węgorzewskiego w roku ubiegłym i zamierzenia na rok 2016. Rada Powiatu otrzymała sprawozdanie z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku przy Staroście Węgorzewskim za rok 2015 oraz informacje z Komendy Powiatowej Policji i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Radni przyjęli uchwałę w sprawie wyboru radnego, Mariusza Fatygę na przedstawiciela Powiatu Węgorzewskiego do Stowarzyszenia Wielkie Jeziora Mazurskie 2010 (14 głosów "za", jedna osoba się wstrzymała).

Uchwałę w sprawie wspólnego wykonywania zadań z zakresu pomocy rodzinie przyjęto jednogłośnie. W myśl aktu Gmina Węgorzewo przekaże Powiatowi Węgorzewskiemu dotację celową w kwocie 24 000 zł z budżetu na 2016 rok.

Jednogłośnie przyjęto również uchwałę o zmianie w budżecie i utracie mocy uchwały nr LV/224/2014 Rady Powiatu w sprawie zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w mieszkaniu chronionym. (mm)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages