Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Sto tysięcy na promocję, podwyżka cen ścieków i świetlica dla seniorów

2016-02-25 09:32:50 (ost. akt: 2016-02-25 15:09:55)

Autor zdjęcia: Paulina Krysik

Wczorajsza sesja Rady Miejskiej rozpoczęła się z wielkim hukiem. A to dlatego, że gośćmi byli przedstawiciele portalu Zumi.pl, którzy wręczyli gminie nagrodę w postaci 100 000 złotych na promocję miasta.

Przypominamy, że Węgorzewo zajęło II miejsce w konkursie "Turniej Miast 2015". Dzięki Waszym głosom i wszystkim sympatykom naszego miasta, Węgorzewo znalazło się na tak wysokiej pozycji.

Podczas wczorajszej sesji pożegnaliśmy wieloletniego komendanta powiatowej straży pożarnej st.bryg.Tomasza Lackiego. Mieliśmy również okazję poznać nowego kandydata na komendanta - mł. bryg. Pawła Mickiewicza.

Sprostowanie: jednym z punktów obrad była informacja o sytuacji ekonomicznej i finansowej ZUK-u. Stąd dowiedzieliśmy się, że cena ścieków wzrośnie o ok. 0,72 zł. I tu przypomnijmy jeszcze raz: w 2015 roku największą inwestycją gminy była rozbudowa oczyszczalni ścieków o wartości 23 mln zł.
— Ta zwyżka, 72 grosze wynika z tego, że wzrosła wartość majątku w wyniku tej inwestycji, wzrósł majątek spółki a przede wszystkim nie tylko jeśli chodzi o instalacje i urządzenia, ale również budowę i budynki - od tego zgodnie z przepisami podatkowymi, wzrosła kwota podatku — wyjaśnia prezes ZUK-u, Paweł Pytel. — Aby domknąć tą inwestycję pod względem finansowym, spółka musiała zaciągnąć pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na kwotę ponad 2 mln złotych rozłożoną na 6 lat. To nie kapitał spółki obiciąża kalkulację, natomiast obsługa tej pożyczki, a konkretnie odsetki, które wynoszą 0,10 zł. Czyli jeśli mamy 62 grosze z tytułu podatku i 10 groszy z tytułu obsługi tej pożyczki to mamy te siedemdziesiąt parę groszy zwyżki.

Na terenie Węgorzewa powstanie również świetlica dziennego pobytu seniorów. W tej sprawie odbyły się już spotkania i wstępne ustalenia. Wiadomo, że spotkania seniorów będą odbywały się kilka razy w tygodniu lub być może nawet codziennie.

Dni Węgorzewa - z wieloma pomysłami i propozycjami możemy spotkać się wśród społeczeństwa. Z informacji przekazanych podczas sesji wiemy, że zagoszczą u nas: Zbigniew Zamachowski, aktor i kompozytor oraz Doda.

To już druga sesja w nowej sali konferencyjnej. Ale nowa sala i punkt obsługi klienta to nie koniec zmian. Nasi radni zaopatrzyli się w mikrofony z systemem pozwalającym na nagrywanie sesji oraz głosowanie elektroniczne.

Po większą dawkę informacji zapraszamy do następnego, już marcowego wydania Węgorzewskiego Tygodnia.

(pk)Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ja #1942351 | 89.229.*.* 28 lut 2016 21:08

  doda masakra co rok to gorzej

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ??? #1939890 | 46.171.*.* 25 lut 2016 14:44

  Mam pytanie? Dlaczego został usunięty mój wpis. Chyba dobrze, że szybko zareagowałem i mogliście natychmiast dokonać poprawy błędnego tekstu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ,,, #1939823 | 46.170.*.* 25 lut 2016 13:26

   Woda wręcz przeciwnie będzie tańsza o 1; 2 gr. ,natomiast droższe będą ścieki o 72 gr . Podwyżka wynika: 60 gr. z zaciągniętego kredytu na budowę drugiego kolektora oczyszczalni i 12 gr. z większego podatku.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Marek #1939802 | 176.221.*.* 25 lut 2016 13:09

   Prawdopodobnie materiał jest przekazany od byłej redaktor naczelnej, a dzisiaj pani urzędnik z biura promocji. Wnioskuję po tym, że osoba będąca na sesji raczej rozpoznałaby byłego Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej od Komendanta SM. Jeżeli się mylę, to proszę panią redaktor mnie poprawić. Można to zrozumieć, te dwie nowe panie wkraczają w naszą węgorzewską rzeczywistość. Trochę szkoda tych falstartów, szczególnie ze zdjęciem w temacie "Gali Sportowca", ale jak to mówią nie robi błędów ten, kto nic nie robi. Tak się złożyło, że byłem na początku obrad, na której uroczystość się odbywała, jak również podczas wręczania nagrody 100 tysięcy złotych dla Węgorzewa konkursu internetowego ZUMI. Potem zrezygnowałem z dalszego wysłuchania innych tematów m.in. dotyczących wysokiej podwyżki wody, z powodu ogłoszonej dwudziestominutowej przerwy, jak to określono dla zapoznania się radnych z mikrofonami :) :) :)

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. ona #1939744 | 81.190.*.* 25 lut 2016 11:39

   to jeszcze proponuję by do tej świetlicy dla seniorów dali wanny , by mogli się umyć za darmo , bo cena za wodę wzrasta obłędnie .

   Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages