Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Zdejmij nogę z gazu i dojedź bezpiecznie!

2016-01-19 10:00:00 (ost. akt: 2016-01-18 23:53:05)

Autor zdjęcia: www.pixabay.com

W ostatnim czasie na drogach panują szczególnie trudne warunki atmosferyczne, nietrudno więc o kolizję czy wypadek. Śmiało możemy powiedzieć, że w końcu "zima zaskoczyła kierowców". Niesprzyjające warunki na drodze doprowadziły w ostatnim tygodniu do wielu wypadków.

Wypadki w większości okazały się niegroźne, jednak ostrożności nigdy za wiele! Podczas gdy pada śnieg i jest ślisko, o wypadek nietrudno. Nieraz kończy się na niegroźnej kolizji, ale często dochodzi do wypadku, w którym są ranni a nawet zabici. Zdejmijmy zatem nogę z gazu i zachowajmy ostrożność.

Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania. Nie spieszmy się w pogoni za pracą, domem i innymi codziennymi sprawami. Pośpiech najczęściej prowadzi do tragedii. Do wypadku niewiele trzeba. W ciągu dosłownie ułamka sekundy pojazd może wymknąć się nam spod kontroli.

Policja apeluje do kierujących o bezpieczną i ostrożną jazdę! Śliska nawierzchnia sprawia, że droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuża. Wykonywanie gwałtownych manewrów na śniegu czy pośniegowym błocie może doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem, a co za tym idzie, możemy spowodować kolizję czy wypadek. Pamiętajmy aby dostosowywać prędkość jazdy do warunków, które panują na drodze.

Zachowanie ostrożności i bezpieczeństwa dotyczy również pieszych. Warto przypomnieć, że pieszy zawsze powinien poruszać się tylko po chodniku lub innej drodze przeznaczonej dla pieszych. A jeśli takiej drogi nie ma, może korzystać z pobocza, pamiętając aby iść zawsze lewą stroną, najlepiej jak najbliżej krawędzi drogi.

Wielu pieszych nie zwraca uwagi na nadjeżdżające samochody, które mogą nie być stanie zahamować na czas na śliskiej powierzchni drogi. Zachowujmy wszelką ostrożność. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych. (pk, mk)


Zimowy zestaw samochodowy::
• Skrobaczka – warto zaopatrzyć się w wersję z gumową ściągaczką. Taka końcówka pomoże nam również gdy mamy zaparowane od zewnątrz okna i lusterka.
• Szczotka – przydatna do zmiatania śniegu z dachu oraz zeskrobanego szronu z szyb.
• Odmrażacz do zamków – pomoże, gdy zamarzną zamki. Pamiętajmy, by nie zostawiać go w samochodzie przy niskich temperaturach.
• Odmrażacz do szyb – przyda się w walce z zaszronionymi szybami
• Rękawiczki – niby podstawa, a każdy zapomina. Lepiej nie narażać dłoni na wysokie mrozy. Jeszcze się nam przydadzą!
• Kamizelka – w okresie zimowym zmrok zapada dużo szybciej. Nawet podczas powrotu z pracy jedziemy praktycznie w nocy. Jeśli będziemy poruszać się poza terenem zabudowanym musimy pamiętać o odblaskach. Jeśli utkniemy w zaspie i pójdziemy szukać pomocy musimy być dobrze widoczni dla innych użytkowników drogi.
• Trójkąt ostrzegawczy – w razie awarii bądźmy widoczni!
• Koc – pozwoli uniknąć szybkiego wychłodzenia organizmu.
• Sprawnie działająca latarka – powinna znaleźć się w naszym samochodzie bez względu na panująca porę roku.
• Saperka – pierwsza pomoc do odkopywania się z zasp. Przyda się również do skuwania lodu i podsypywania pisaku pod koła.
• Lina holownicza – niezbędna do wyciągania samochodu z zasp i rowów.
• Kable rozruchowe – nawet jeśli nasz akumulator do tej pory współpracował bez zarzutów, przy silnych mrozach mogą okazać się zbawienne. Jeżeli nie przydadzą się nam, mogą przydać się innemu kierowcy w potrzebie.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages