Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet

2015-11-25 09:32:00 (ost. akt: 2015-11-25 10:25:44)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum

Dziś (25 listopada) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet, w związku z tym rozpoczynamy ogólnoświatową kampanię „16 Dni przeciwko Przemocy wobec Kobiet”. Akcja co prawda trwa do 10 grudnia, jednak nie tylko podczas jej trwania należy przeciwdziałać przemocy.

Policja z Warmii i Mazur aktywnie włączyła się w realizację międzynarodowej kampanii której celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa, że przemoc ze względu na płeć stanowi jednocześnie naruszenie praw człowieka. Kampania „16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet” realizowana jest od 1991 roku, a jej inicjatorem było Centrum na rzecz Globalnego Przywództwa Kobiet.

Akcja rozpoczyna się Międzynarodowym Dniem przeciwko Przemocy Wobec Kobiet, czyli 25 listopada, a kończy Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka, który przypada w dniu 10 grudnia. Daty te nie są przypadkowe, mają bowiem na celu postawienie znaku równości między prawami kobiet a prawami człowieka. Szczególnym przejawem przemocy wobec kobiet jest sytuacja, gdy stają się one ofiarami przemocy w rodzinie.

Jedną z form pomocy jest procedura „Niebieskie Karty”, którą wszcząć może Policja, przedstawiciele jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, oświaty i ochrony zdrowia. Jeśli jesteś ofiarą przemocy w rodzinie pamiętaj, że sprawca każdego rodzaju przemocy powinien być pociągnięty do odpowiedzialności karnej!

Dla swojego bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa pozostałych domowników podejmij następujące czynności
• W sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia powiadom Policję (997, 112) lub prokuratora. Szybka reakcja umożliwi zapewnienie Tobie oraz Twoim bliskim ochrony, wszczęcie odpowiednich procedur, a także zabezpieczenie dowodów zdarzenia
• W razie doznania obrażeń ciała zgłoś się do lekarza w celu udzielenia Ci pomocy medycznej — możesz zażądać wystawienia zaświadczenia lekarskiego o przyczynach i rodzaju uszkodzeń ciała związanych z użyciem przemocy w rodzinie
• Skorzystaj z porady prawnej, wsparcia psychologicznego w związku z przemocą w Twojej rodzinie, dzwoniąc pod numer Ogólnopolskiego Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”: 801-120-002 lub Policyjnego Telefonu Zaufania – 800-120-226. [/quote:

(KPP w Węgorzewie, mk)

Czytaj e-wydanie [quote=Podziel się informacją]
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. MaxTV #1874901 | 95.108.*.* 6 gru 2015 12:09

    Polecam mój artykuł dotyczący sprawy Ewy Tylman. Rutkowski, oszustwo, osoby trzecie - kogobooks.pl/2/6731

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages