Czwartek, 25 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

"Ślub ze szkołą"

2015-10-15 07:01:07 (ost. akt: 2015-10-15 07:01:36)

Autor zdjęcia: Zofia Kruk

Od ponad miesiąca wśród pierwszaków chodziły słuchy, powtarzały niewesoło: „Ślub będziemy brać ze szkołą”. 13 października wszyscy pierwszoklasiści przekonali się, że „ślub ze szkołą” nie jest niczym groźnym, bo właśnie tego dnia najstarsi uczniowie w szkole wyjaśnili im, że ślubowanie to coś innego.

Po złożeniu uroczystej przysięgi trzynaścioro dzieci zostało przyjętych do grona naszej braci uczniowskiej: Aleksandra Barszczewska, Marika Dreksler, Milena Milewska, Amelia Misztal, Wiktoria Otterska, Maciej Dyla, Patryk Głowacki, Łukasz Kluz, Benedykt Kowalik, Maciej Krawczyk, Cezary Soroczyński, Maciej Stańko i Dominik Wołodźko. Ale zanim odbyło się pasowanie, pierwszoklasiści zaprezentowali się w programie słowno - muzycznym, przedstawili nam to, czego nauczyli się od początku roku szkolnego. I trzeba przyznać, występ był bardzo udany, dzieci recytowały i śpiewały głośno, wyraźnie i odważnie. W przedstawieniu wspierali ich starsi koledzy – szóstoklasiści. Po występie z należną powagą uczniowie wygłosili tekst ślubowania, następnie P. Marzena Mokrzecka pasowała każdego z nich na ucznia Szkoły Podstawowej w Perłach. Świeżo upieczeni uczniowie otrzymali upominki od klasy szóstej, a od Rady Pedagogicznej tradycyjnie książeczki SKO z symboliczną "złotówką" i zegarki na rękę.

Po części artystycznej była jeszcze chwila dla fotoreporterów i potem nadszedł czas na zabawę - bal połączony z poczęstunkiem, w którym uczestniczyli uczniowie, ich rodzice, rodziny i wychowawczyni, P. Agata Kulesza. A od jutra prawdziwa nauka! Życzymy powodzenia:)
Zofia Kruk (SP Perły)
Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zofijak

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages