Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Europejskie Dni Dziedzictwa w Węgorzewie

2015-09-10 10:26:36 (ost. akt: 2015-09-10 10:50:59)

Autor zdjęcia: Archiwum MKL Węgorzewo

Już najbliższą sobotę, 12 września Muzeum Kultury Ludowej zaprasza na węgorzewską inaugurację Europejskich Dni Dziedzictwa 2015. Cykl zdarzeń pod hasłem "Kresy. Pamiętamy", które poprowadzi kustosz Krystyna Jarosz.

Tegoroczny program EDD rozpocznie się projekcją filmu pt. "Krew na bruku. Grodno 1939". Jest to fabularyzowany dokument w reżyserii Roberta Miękusa opowiadający o obronie Grodna przed wojskami sowieckimi we wrześniu 1939 roku. Producentem filmu jest Piotr Kościński, prezes Fundacji Joachima Lelewela oraz Związku Polaków na Białorusi.

W szerszym kontekście temat prezentowany będzie na wystawie pt. "Sowiecka agresja 17 września 1939 roku na ziemiach Polski północno-wschodniej", na której otwarcie zapraszamy w czwartek, 17 września o godzinie 14.00 oczywiście do Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Ekspozycja przybliża tragiczne losy osadników wojskowych na Kresach Wschodnich, walki oddziałów polskich z wkraczającymi jednostkami Armii Czerwonej oraz losy ochotników obrońców Grodna.
(mk)

Program Europejskich Dni Dziedzictwa w Węgorzewie
:

-12 września (sobota) o godz. 10.00 projekcja filmu „Krew na bruku – Grodno 1939”
-17 września (czwartek) o godz.13.00 otwarcie wystawy historycznej pt. „Sowiecka agresja 17 września 1939 r. na ziemiach Polski północno-wschodniej”, i wykład Renaty Gieszczyńskiej pt. „Represje wobec ludności polskiej na kresach wschodnich 1939-1944” połączony ze zwiedzaniem wystawy

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages