Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Uroczyście po zielonej ścieżce

2015-06-23 14:27:13 (ost. akt: 2015-06-23 14:31:22)

Autor zdjęcia: Biuro Promocji Urzędu Miejskiego w Węgorzewie

Pierwszy w Polsce oddany do użytku odcinek trasy Green Velo uroczyście otwarty!

Uroczyste otwarcie pierwszego w Polsce oddanego do użytku odcinka szlaku rowerowego Green Velo odbyło się w poniedziałek, 22 czerwca, w Węgorzewie. Po wystąpieniach przecięta już symboliczna wstęga wyznaczyła linię startu: peleton przedstawicieli władz samorządowych województwa warmińsko-mazurskiego oraz instytucji zaangażowanych w realizację projektu Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej (w ramach którego powstała ścieżka Green Velo) rowerami udał się do Węgorzewa.

W spotkaniu udział wzięli m.in.: Gustaw Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Anna Wasilewska, członkini zarządu województwa warmińsko-mazurskiego, Monika Pałasz, dyrektorka departamentu programów ponadregionalnych Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Waldemar Królikowski, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. Samorząd lokalny reprezentowali m.in.: Krzysztof Piwowarczyk, burmistrz Węgorzewa, Andrzej Lachowicz, zastępca burmistrza Węgorzewa, Józef Markiewicz, wójt gminy Budry, Olga Jasionowska, radna Rady Miejskiej w Węgorzewie.

— Gmina Węgorzewo budowę ścieżek rowerowych realizuje od kilku lat, a trasa Green Velo wspaniale uzupełnia istniejącą już sieć tras rowerowych — mówi Krzysztof Piwowarczyk, burmistrz Węgorzewa. — Samorządy lokalne nie zasypiają gruszek w popiele: w najbliższych latach, w ramach współpracy kilku gmin, powstanie Mazurska Pętla Rowerowa, która dodatkowo wzbogaci naszą rowerową infrastrukturę.
(Biuro Promocji Urzędu Miejskiego w Węgorzewie)

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Krytyk #1761249 | 79.163.*.* 23 cze 2015 21:29

  Jest super. Jaki tłum mieszczuchów… Bezrobocie w powiecie rośnie. Płace stoją w miejscu od lat. Benzyna znów drożeje. Policja zaczęła zabierć prawa jazdy. To zostają rowery….

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Mieszkam tu od lat #1760944 | 89.228.*.* 23 cze 2015 14:44

  Bez takich dużych nakładów i rozgłosu w powiecie węgorzewskim mamy zaś tor przeszkód na drodze Radzieje- Dłużec do granic powiatu Kętrzyńskiego.Minęły wybory radnych wybrali sołtysa też Burmistrz i Starosta można już olać wyborców.Ludzie dojeżdżają do pracy ,lekarza ,dzieci do szkół tylko niedługo będą jeździć przez Tarławki bo nikt nie naprawi nawet wyrw w jezdni jak na ruskim poligonie.Czy nikt w tym powiecie nieszczęsnym węgorzewskim nie zajmuje się drogami z których ludzie korzystają codziennie a nie z" Autostrad rowerowych przez kilka miesięcy". Szanowna redakcjo może spróbujecie przejechać tą drogą i napisać artykuł.Za parę miesięcy mamy referendum a potem wybory w Radziejach i okolicznych mieszkają ludzie którzy mają prawa wyborcze ale nie mają drogi i władz lokalnych dbających o nich.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages