środa, 24 kwietnia 2019. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Kwiecień pod znakiem ekologii

2015-04-24 09:56:34 (ost. akt: 2015-04-24 09:58:24)

Autor zdjęcia: Zofia Kruk

W kwietniu w Szkole Podstawowej w Perłach odbyły się konkursy: „Szkolny konkurs przyrodniczy” dla uczniów klas II – III i „Konkurs wiedzy ekologicznej” dla uczniów klas IV – VI. W grupie młodszej rywalizowało 23 uczestników, w starszej kategorii – 31.

Oto mistrzowie wiedzy przyrodniczej:
klasy II – III
- I miejsce – Rafał Kowalik (kl. III),
- II miejsce – Anna Królak (kl. II),
- III miejsce – Oliwia Michałowska (kl. II);
klasy IV – VI
- I miejsce – Karolina Lorkowska (kl. V),
- II miejsce – Julia Śmierzyńska (kl. V),
- III miejsce – Patrycja Olbryś (kl. IV).
10 kwietnia odbył się szkolny etap XII edycji Mazurskiej Olimpiady Ekologicznej Szkół Podstawowych Regionu Wielkich Jezior Mazurskich. Temat tegorocznej Olimpiady to: „Jestem eko-konsumentem. Ekologicznie w domu, w szkole i na zakupach”. W konkursie wzięło udział 12 osób. Uczniowie rozwiązali test składający się z 40 pytań. Aby zakwalifikować się do drugiego etapu, należało uzyskać minimum 75 % poprawnych odpowiedzi z testu. Trzy osoby z najwyższym wynikiem wezmą udział w drugim etapie Olimpiady: Julia Śmierzyńska (kl. V), Nikola Polonis (kl. VI) i Oliwia Husar (kl. V).
22 kwietnia w ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie zajęli się porządkowaniem posesji szkolnej i najbliższej okolicy. Następnym etapem obchodów tego święta była część artystyczna. Obejrzeliśmy przedstawienie pt. "Sąd nad niszczycielem przyrody", w którym wystąpili uczniowie klasy VI. Mieszkaniec małej miejscowości został oskarżony o wywiezienie do lasu sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a tym samym o narażenie środowiska przyrodniczego i zdrowia obywateli na niebezpieczne skutki swojego czynu. Sędzia Przyroda Polska wysłuchała zeznań wielu świadków. Niszczyciel przyrody został ukarany i na szczęście zrozumiał swój błąd. Wszyscy zgodnie orzekli, że my wszyscy musimy dbać o to, aby nasze środowisko było zdrowe i piękne. Występ był przeplatany przepięknie wykonanymi piosenkami o treści ekologicznej w wykonaniu dziewcząt z kl. III, a już absolutnym hitem (nagrodzonym gromkimi brawami) okazała się piosenka ekologiczna na melodię „Już taki jestem zimny drań” w wykonaniu szóstoklasistki Darii Grzejszczyk.
Po występach na wszystkich czekało ognisko z kiełbaskami oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu.
O oprawę muzyczną inscenizacji zadbała P. Agata Kulesza, o wystrój i dekoracje – P. Anna Sroka. Konkursy zorganizowały P. Dorota Dąbrowska i P. Marzenna Śmierzyńska, nad organizacją obchodów Dnia Ziemi czuwała P. Marzenna Śmierzyńska.
Zofia Kruk (SP Perły)

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zofijak

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages