Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Kultura ukraińska z daleka i z bliska

2010-11-14 10:32:27 (ost. akt: 2010-11-14 10:45:44)
Zespół Tańca Ludowego "Czeremosz" na scenie Węgorzewskiego Centrum Kultury

Zespół Tańca Ludowego "Czeremosz" na scenie Węgorzewskiego Centrum Kultury

Autor zdjęcia: Anna Styrańczak

Do kalendarza węgorzewskich imprez na stałe już wpisały się doroczne spotkania mieszkańców miasta i okolic z kulturą ukraińską. Tym razem, w sobotę, 13 listopada, podziwialiśmy zespoły: „Horłycia” z Nowojaworiwska na Ukrainie, „Czeremcha” z Wałcza, „Zorepad” z Bań Mazurskich i „Czeremosz” z Węgorzewa.

Na zaproszenie węgorzewskiego Stowarzyszenia „Czeremosz” (wspierającego nie tylko działalność zespołu tańca ludowego pod tą samą nazwą, ale także — ogólnie — rozwój mniejszości narodowych w naszym regionie) przybyli przedstawiciele lokalnych władz, reprezentanci zarządu województwa warmińsko-mazurskiego, goście z Ukrainy — między innymi wicestarosta powiatu jaworowskiego Roman Swystun, a przede wszystkim — liczna publiczność.

asWięcej o wydarzeniu — w „Węgorzewskim Tygodniu” 19 listopada.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (26) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. cccp #124222 | 188.147.*.* 27 lis 2010 18:06

  czytam , te wszystkie wypowiedzi Ukraińców , że tak im teschno za Ukrainą .... ble ble ble, że zostali tu przywiezieni pod przymusem.... i dam taką radę :MACIE SWÓJ KRAJ I WYJEZDŻAĆ TAM , A MY NIE BĘDZIEMY SŁUCHAĆ JACY TO POLACY ŻLI"

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Do węgorzewianki #111022 | 95.48.*.* 18 lis 2010 16:17

  Szanowna Pani w to że w jutrzejszym wydaniu WT znajdzie się relacja z uroczystości to nie wątpię, El Przemko już to wyjaśnił o co w tym chodzi i zapewniam Panią że redaktorzy też wiedzą. Jeszcze raz. Wszyscy wiemy że w poprzednim wydaniu gazety temat ten nie mógł się znaleźć, co do tego nikt nie ma pretensji. Tu chodzi o brak informacji w internecie a dokładnie na stronie www.wegorzewo.wm.pl, przez kilka dni. Proszę dokładnie przejrzeć daty ukazania się obydwu tematów tematu na tej stronie i tematu z uroczystości na Pl. Wolności a wtedy Pani zrozumie, tak myślę. Jeżeli trudno będzie zrozumieć to proszę już tak bardzo nie dociekać bo ci przez których całe to niemiłe zamieszanie bardzo dobrze zrozumieli. Pozdrawiam Panią serdecznie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. El Przemko #110901 | 95.50.*.* 18 lis 2010 15:00

  Tu nie chodzi o "PAPIEROWE" wydanie WT, a o jego internetowy odpowiednik. Info z materiałem filmowym o Ukraińskim Święcie ukazało się momentalnie, a o naszym po dość długim czasie........... Jeżeli "Czeremosz" jest zespołem, który promuję swoją kulturę z własnych funduszy, jak piszę Pani "czeremoszanka2" to bardzo dobrze. W przypadku gdy jeżdżą za granicę rozszerzać wiedzę o swojej kulturze i przy okazji promują nasz region to jakaś pomoc z urzędu powinna się znaleźć. Takie jest moje obiektywne zdanie...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. węgorzewianka #110629 | 83.9.*.* 18 lis 2010 12:19

  Szanowny Legionie! Jakie skandaliczne zachowanie? Święto niepodległości było w czwartek 11 listopada, a materiały do gazety idą do druku w każdą środę czyli 10 listopada. A może to jest nie tylko wina gazety, lecz organizatorów tego święta, którzy nie podali żadnej informacji do gazety (są u nas informacja turystyczna, urząd gminy, wck, powiat). Nie wierzę w cuda, że w ten piątek nie ukaże się obszerny materiał na temat Święta Niepodległości, ale to będzie już inicjatywa gazety.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. czeremoszanka2 #110615 | 83.9.*.* 18 lis 2010 12:05

  Do wert! Drogi wielbicielu "Czeremoszu" zwłaszcza naszym marzeniem jest pojechać do Petersburga bo jest to miasto światowej kultury, niestety nie byliśmy tam, a byliśmy w tym roku w Kijowie i we Lwowie a także w Serbii i na Węgrzech na koszt rodziców i Stowarzyszenia "Czeremosz", miasto i gmina nie dopłacili ani grosza. Widocznie u ciebie dobre rozeznanie o wyjazdach "Czeremosza". Gdzie byśmy nie byli za granicą zawsze nam mówią Polacy bo przyjechaliśmy z Polski i promujemy region Warmii i mazur oraz państwo Polskie a nie Ukrainę. Wszyscy uczestnicy zespołu zgadzają się z tym, gdyż są tu dzieci z rodzin polskich i ukraińskich.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (26)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages