Kibicowaliśmy siatkarzom w Olsztynie

2015-01-11 11:27:33(ost. akt: 2015-01-11 11:31:33)

Autor zdjęcia: Zofia Kruk

10 stycznia przeżyliśmy niecodzienne przygody i z pewnością mnóstwo niezapomnianych emocji. Mieliśmy możliwość zobaczyć wicemistrzów Polski i mistrzów świata w piłce siatkowej i kibicować drużynie bliskiej naszym sercom, bo ze stolicy naszego województwa.
Tego dnia właśnie 49 uczestników wybrało się na wycieczkę do Olsztyna. Głównym celem był mecz piłki siatkowej Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów w hali Urania.

Podróż nieco się dłużyła, ale to tylko dlatego, że nie mogliśmy się doczekać, kiedy dotrzemy na miejsce. Byliśmy przed czasem i mogliśmy się przyjrzeć treningowi zawodników. Mecz rozpoczął się o godz. 14.00 i już po pierwszych minutach wiedzieliśmy, że czas szybko minie nawet tym najmłodszym kibicom z naszej szkoły. Po dwóch pierwszych setach byliśmy prawie pewni, że może jeszcze pół godziny i zakończymy oglądanie meczu, ponieważ zwycięstwo drużyny z Olsztyna wydawało nam się bardzo bliskie – wyniki w setach (szczególnie w drugim) były bardzo obiecujące: 25:23, 25:15. Tak się jednak nie stało, a mecz trzymał w napięciu do samego końca. Kolejne sety nie należały do gospodarzy: 21:25, 19:25. W tie-breaku kibice co chwila wstawali z miejsc i oklaskiwali drużynę z Olszyna, ponieważ prowadziła od początku i zakończyła wynikiem 15:10.

Zadowoleni ze zwycięstwa naszych zawodników i z przeżytych emocji wyruszyliśmy w drogę powrotną. W domu zapewne każdy jeszcze długo dzielił się wrażeniami i opowiadał o swoich dzisiejszych przeżyciach.