Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Odbyły się I sesje nowych rad

2014-12-01 15:28:28 (ost. akt: 2014-12-02 04:20:43)

Autor zdjęcia: Anna Styrańczak

W poniedziałek, 1 grudnia, po raz pierwszy na sesjach zasiedli radni wybrani w wyborach samorządowych 2014. Po ślubowaniach radnych powołano przewodniczących i komisje.

Przewodniczących rad (podobnie jak starostę powiatu) wybierano w tajnym głosowaniu.

Węgorzewską Radą Miejską pokieruje Tomasz Wierzchowski (także przewodniczący rady w poprzedniej kadencji).

Jego zastępcą obrano Dariusza Wasilewskiego.

Radą Powiatu Węgorzewskiego pokieruje Maciej Zmitrowicz.

Zastępcą przewodniczącego Rady Powiatu obrano Adama Roczniaka.

Starostą Powiatu Węgorzewskiego została (ponownie) Halina Faj. Wicestarostą — Krzysztof Kołaszewski (ponownie).

Więcej szczegółów niebawem (kiedy publikowaliśmy ten materiał, sesja Rady Powiatowej jeszcze trwała) oraz na łamach WT w piątek, 5 grudnia.

(as, ef)Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (119) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Falstarty rajców miejskich czyli jak się m #1615601 | 89.228.*.* 22 gru 2014 10:51

  Obserwując pierwsze kroki radnych miasta zaczynam się bać, czy nie sprawdzi się zasada, jaki start, taki będzie cały czteroletni bieg - bieg w miejscu. A start nowej Rady Miejskiej jest bardzo słaby, żeby nie powiedzieć, że żenujący. Radość ze zwycięstwa w jednym bloku wyborczym (nie chcę powiedzieć, że pycha, ale ….) , rozbicie towarzysko – programowe pozostałej grupy, sprawiły, że Rada na dziś zachowuje się co najmniej dziwnie. Czego ja, jako mieszkaniec i wyborca oczekiwałbym od nowowybranych radnych. Po pierwsze mądrości w kierowaniu radą i komisjami, bez tego się nie da. Puszczenie na żywioł może jest i dobre na lekcji w szkole, ale nie w samorządzie. Po drugie, chciałbym wiedzieć, co Rada zamierza zrobić przez najbliższe cztery lata. Zrobić, to dla mnie oznacza, że określi cele do realizacji przez Burmistrza. Określi cele realne, ale też i powie, że są zadania, na które nas nie stać, które trzeba odłożyć na dalszą perspektywę. I da o tym informację dla mieszkańców. Chciałbym wreszcie, żebym dostał jakąś iskierkę nadziei, że zmieni się coś w komunikacji na linii mieszkańcy – samorząd, że przestaniemy być outsiderami w zakresie promocji (czy ktoś widział kalendarze Gminne na 2015r? o innych gadżetach nie mówię). Ale o tym trzeba dyskutować już, teraz. Ale kto ma o tym dyskutować, jak radni są zajęci sami sobą. Nie mogą się zdecydować w jakiej komisji chcą pracować, nie wiedzą, kto ma być przewodniczącym komisji, itd., itd. Patrząc na składy osobowe komisji można być złośliwym i podsumować tak: najsilniejsza osobowo jest gospodarcza, bo trzeba będzie dopilnować kilku tematów w rodzaju droga czy ulica w moim okręgu wyborczym. Trzyosobowa komisja spraw społecznych – to nieporozumienie celowe i oznaka tego, jaką wagę radni będą przykładać do spraw opieki społecznej, oświaty, kultury, sportu, promocji. Chciałbym się mylić. Rewizyjna zgodnie z przepisami będzie się zajmować skargami na władze, bo to może. To można jeszcze wyprostować, można odkręcić pierwsze złe wrażenia. Ale trzeba chcieć, trzeba o tym mówić, trzeba wreszcie wiedzieć, że są ludzie w naszym mieście, których nie interesują towarzysko-koleżeńskie układanki.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Zadziwiajace #1613837 | 89.229.*.* 20 gru 2014 09:42

  Osoba która prowadziła wyjątkowo podłą kampanię na burmistrza nadal pracuje w starostwie. Czyżby na takich standardach zależało wyborcom ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. xxx #1599669 | 83.31.*.* 7 gru 2014 22:39

  Gratuluję Panu Burmistrzowi wyczucia taktu i elegancji z jaką potraktował ponad 13 tyś mieszkańców gminy. Jak widać nie wytrzymał i maska opadła. Ja na Pana Burmistrza nie głosowałem ale przy urnie byłem i stąd czuję się nawet po takich słowach całkiem nieźle ale co mają powiedzieć Ci co im się do urn nie chciało pójść? A dowiedzieli się od burmistrza, że powinni się rozglądać za innym domem. Jednak mają szanse, sprawa "pana koperty" się skończy, to może i referendum wypadałoby?

  Ocena komentarza: warty uwagi (24) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Mieszkaniec domu #1599632 | 31.1.*.* 7 gru 2014 21:56

  Czytam na łamach WT słowa Burmistrza – „Ten wynik wyborów to zwycięśtwo ludzi, którzy miasto i gmine postrzegają pozytywnie jak swój dom. Wygrali ci, którzy czuja się tu dobrze tak jak ja” . Cóż, rzeczywiście wygrali ci którzy czuja się dobrze tak jak burmistrz w takim domu gdzie pełno niedoróbek (plaża, częśc parku) albo niepotrzebnych inwestycji (ekomarina za kolosalne pieniądze). W domu w którym jeden z domowników oszukuje innych biorąc łapówki. Domu, w którym gospodarz nie szanuje innych (Panie dyrektorki przedszkoli potraktowane skandalicznie) I to w takim domu nasz gospodarz burmistrz czuje się dobrze. Tak rzeczywiście niestety wygrali ci którym taki dom odpowiada. No ale każdy ma prawo postrzegać swój dom tak jak uważa. Warto jednak czasami wybrać się w gości do innych domów aby zobaczyć że są dużo lepiej urządzone, że panują tam inne stosunki, że domownicy szanują się nawzajem. No chyba że domownicy są tak zadufani w sobie i wierzą w swoją wielkość i mądrość, że stwierdzają że ich dom jest jednak najlepszy. A może warto zmienić drugą osobę w domu czyli „Panią domu” A i niektóre dzieci gospodarza mogłyby już opuścić rodzinne gniazdko i zacząć robić cos innego?

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. oni #1599409 | 94.254.*.* 7 gru 2014 19:00

   Przestańcie narzekać na gazetę i to forum. Przestańcie ją kupować i pisać na forach wm.Wtedy z powodu niskiej sprzedazy i klikalnosci interes padnie.Alternatywa juz nadchodzi. I przede wszystkim chodźcie na wybory.To wstyd ,żeby Pozezdrze nas przebiło dwukrotnie frekwencją.

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (119)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages