Mistrzowski Makowski

2014-09-12 13:25:09(ost. akt: 2014-09-12 13:29:42)
Marek Makowski biega nie tylko w kraju, ale i zagranicą (na zdjęciu podczas zawodów w Wenecji)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Węgorzewianin Marek Makowski po raz drugi został mistrzem Wojska Polskiego w półmaratonie. Ten sukces Makowski wywalczył w Półmaratonie Philipsa w Pile.
Podczas 24. Międzynarodowego Półmaratonu Philipsa w Pile odbyły się Mistrzostwa Wojska Polskiego w Półmaratonie. Wśród rekordowej liczby 2855 biegaczy, którzy ukończyli zawody, był węgorzewianin mł. chor. Marek Makowski, żołnierz 24. WOG Giżycko, reprezentujący drużynę Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

Pan Marek po raz drugi został mistrzem WP w półmaratonie w swojej kategorii wiekowej (pierwsze mistrzostwo WP w półmaratonie Makowski zdobył w 2006 roku w Węgorzewie, kiedy startował w kategorii M 40-49 lat).

— Byłem bardzo dobrze przygotowany do biegu, moim założeniem był czas godzina i 21 minut. Trasę pokonałem w czasie 1:23:27, co nie jest superwynikiem, ale liczy się wywalczenie tytułu mistrza WP. Dołożyłem tym sam to osiągnięcie do trzech tytułów mistrzostw WP w maratonie i jednego w biegach przełajowych — mówi Marek Makowski.