Iza Mendyk brązową medalistką!

2014-07-22 11:38:24(ost. akt: 2014-07-23 11:13:05)
Izabela Mendyk na podium (pierwsza z prawej)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Iza Mendyk z Węgorzewa zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski podczas XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce we Wrocławiu.
W eliminacjach rzutu dyskiem Iza Mendyk uzyskała wynik 35,68m. Ten wynik pozwolił zawodniczce Polonii Pasłęk (uczennicy węgorzewskiego gimnazjum) na zajęcie szóstego miejsca i dał pewny awans do finału. Następnego dnia odbył się finał i rzut z trzeciej kolejki — 39,53 m (rekord życiowy poprawiony o 1,60 metra) uplasował zawodniczkę z Węgorzewa na drugiej pozycji. W szóstej kolejce zawodniczka z Gdańska poprawiła swój rekord życiowy, rzucając na odległość 39,96 i tym samym Iza zajęła trzecie miejsce podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych we Wrocławiu.

Przypomnijmy: 14 września 2013 r. Iza wystartowała w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Pasłęku. Zajęła tam drugie miejsce i uzyskała awans na Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego.

Ponadto 29 września 2013 r. Iza wystartowała w Mistrzostwach Polski Młodzików w Radomiu w rzucie dyskiem. Zdobyła tam brązowy medal mistrzostw Polski młodzików. Podobnie było we wrześniu 2012 roku w Słubicach, tam podczas Mistrzostw Polski Młodzików również zajęła III miejsce, co było ogromną niespodzianką. Przez trzy lata z rzędu Iza stawała na podium Mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej, zdobywając brązowe medale. Ogromne gratulacje!

Razem z Izą we Wrocławiu wystartował utalentowany Jakub Moskal (także uczeń węgorzewskiego gimnazjum), który rywalizował w skoku wzwyż. Kuba ostatecznie zajął 12 miejsce, poprawiając swój rekord życiowy, skacząc 190 cm.

To był udany start, najważniejszym celem młodych zawodników było było poprawienie rekordów życiowych i zebranie doświadczeń podczas imprezy ogólnopolskiej najwyższego szczebla. Iza i Jakub będą szlifować swój talent w Szkołach Mistrzostwa Sportowego, Iza w Warszawie, Kuba w Białymstoku.