Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Matematyczny Jantar dla gimnazjalistów

2014-05-28 09:37:56 (ost. akt: 2014-05-28 09:41:36)

Dnia 21 maja 2014 r. po raz pierwszy w Gimnazjum im. Jerzego Andrzeja Helwinga w Węgorzewie zorganizowano finał kolejnej - VIII edycji Konkursu Jantar.

Wzięło w nim udział 18 gimnazjalistów, zwycięzców szczebla szkolnego z 11 szkół z Giżycka, Bystrego, Wilkas, Kętrzyna, Pozezdrza, Srokowa, Wydmin, Więcek, Kruklanek i Węgorzewa. W konkursie wzięli udział uczniowie z trzech powiatów: giżyckiego, węgorzewskiego oraz kętrzyńskiego. Zawody zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach: klasy I i klasy II. W komisji zasiedli nauczyciele zawodników – szkolni koordynatorzy konkursu.
Każdy uczeń rozwiązywał pięć zadań otwartych, przygotowanych przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, w ciągu 60 minut. Po konkursie młodymi gośćmi zaopiekowali się uczniowie klasy III d Gimnazjum im. Jerzego Andrzeja Helwinga w Węgorzewie, a opiekunowie uczestników konkursu komisyjnie sprawdzili prace uczniów. Sprawdzający stwierdzili, że uczniowie prezentowali wyjątkowo wysoki poziom umiejętności matematycznych. Wielu popisało się oryginalnymi rozwiązaniami. Węgorzewskie gimnazjum reprezentowali uczniowie klas I: Aleksandra Truszkowska, Jakub Rożnowski i Adam Gulmantowicz, którzy zajęli piąte i szóste miejsca w kategorii klas I. Czołowe miejsca zajęli gimnazjaliści z Giżycka.
Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe ufundowało wszystkim uczestnikom Konkursu ciekawe nagrody książkowe oraz słodki poczęstunek. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele byli zadowoleni z przebiegu zawodów. Konkurs daje szansę rywalizacji młodszym gimnazjalistom, którzy nie kwalifikują się jeszcze do kuratoryjnego Konkursu Matematycznego. Jest formą zachęty do podnoszenia umiejętności matematycznych wśród uczniów, a docelowo sposobem na zwiększenie zainteresowania studiami na kierunkach technicznych. Konkurs jest dowodem stałej wieloletniej współpracy nauczycieli matematyki z trzech powiatów.
Konkurs Jantar wspólnie z Gdańskim Wydawnictwem Oświatowym koordynowała Marzenna Grochowalska. Organizacją konkursu zajmowała się Alina Kaczmarczyk, nauczycielka matematyki oraz jej wychowankowie, uczniowie klasy III d Gimnazjum im. Jerzego Andrzeja Helwinga w Węgorzewie. Zdjęcia wykonała Aleksandra Przesmycka.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Gimnazjum

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages