środa, 24 kwietnia 2019. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Ferie zimowe w Perłach

2014-02-04 22:10:10 (ost. akt: 2014-02-04 22:11:30)

Autor zdjęcia: Zofia Kruk

W pierwszym tygodniu ferii zimowych 26 naszych uczniów uczestniczyło w zimowisku zorganizowanym w naszej szkole. Zajęcia przebiegały pod różnymi hasłami tematycznymi, a nadrzędne hasła to: zabawa, nauka i wypoczynek.

Na początku odbyło się spotkanie z Panią D. Kondrusik na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.

Uczestnicy zimowiska mogli wziąć udział w grach i zabawach integracyjnych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry planszowe, zręcznościowe i edukacyjne, typu scrabble, uno, dobble, spadające krzesełka. Nie zabrakło też chętnych do karaoke i każdy, kto chciał, mógł zaprezentować swój talent muzyczny. Salwy śmiechu wybuchały przy zabawach z brakującymi krzesełkami, niepokonani w tej grze byli Bogusia Grzeszczyk i Szymon Jurek.

Niezwykle ciekawe okazały się zajęcia naukowo – badawcze. Dzieci obserwowały i wykonywały różne doświadczenia, m. in. doświadczenie z jajkiem w occie, kompasem wodnym, płynem nienewtonowskim, baterią z cytryny, atramentem sympatycznym, wysłuchały też wielu cennych informacji i zobaczyły, na czym polega implozja. Coś dla siebie znaleźli także amatorzy kąpieli – były zabawy w wodzie, pływanie i relaks w jacuzzi w Parku Wodnym w Wilkasach.

Młodzi informatycy mogli rozwijać swoje zainteresowania, gdyż w planie były również zajęcia w pracowni komputerowej. Wieczorami miłośnicy kina urządzali seanse filmowe, a w piątek (31 stycznia) uczestniczyli w wycieczce do kina w Kętrzynie, aby obejrzeć film pt. „Królowa Śniegu”. Było też wiele wolnych chwil, kiedy to uczestnicy zimowiska mogli odpocząć, zająć się własnymi sprawami czy pogawędzić z kolegami i koleżankami. Tydzień ferii szybko minął, bo każdy (bez względu na wiek i zainteresowania) mógł znaleźć coś dla siebie.

Opiekę nad dziećmi sprawowali nauczyciele pracujący w naszej szkole.

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutajPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na wegorzewo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zofijak

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages