Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Tuwim w Helwingu

2013-12-22 16:04:08 (ost. akt: 2013-12-22 16:32:32)

Autor zdjęcia: Rafał Chwałkowski

Rok 2013 został ustanowiony rokiem Juliana Tuwima. Z tej okazji biblioteka szkolna w Gimnazjum im. J. A. Helwinga w Węgorzewie zorganizowała konkurs dla klas II i III szkół podstawowych.

Konkurs miał za zadanie przybliżyć twórczość Juliana Tuwima, który pisał także dla najmłodszych. W turnieju wzięło udział 10 drużyn: 4 z SP 1 i 6 z SP 2. Dzieci miały za zadanie uzupełnić tekst, odpowiedzieć na pytania, ułożyć puzzle, rozwiązać test i odnaleźć hasła w diagramie.

Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła klasa IIIa z SP 1 w składzie: Natalia Rusinek i Jarosław Oleniuk. Po dogrywce drugie miejsce zajęła klasa IIIa z SP 2 w składzie: Nikola Pokorska i Kamil Czubiński, a trzecie IIIb z SP 1 w składzie: Emilia Wałach i Natalia Jankowiak. Dziecięce zmagania oceniały panie z MGBP w Węgorzewie: Maria Matkiewicz i Danuta Grzywacz. Scenariusz konkursu przygotowała Małgorzata Bacewicz, a całość prowadziły uczennice gimnazjum Natalia Wasylinko i Olga Fal. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, które wręczyła dyrektor gimnazjum Maria Chludzińska.

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na wegorzewo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Gimnazjum

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages