Wtorek, 23 kwietnia 2019. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Otwarcie "kolorowego boiska"

2013-10-02 08:18:19 (ost. akt: 2013-10-02 12:49:31)

Autor zdjęcia: Zofia Kruk

30 września był dniem wyjątkowym dla wszystkich uczniów naszej szkoły, absolwentów, pracowników, rodziców, znajomych i tych, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie festynu z okazji otwarcia nowego „kolorowego boiska” przy naszej szkole.

Przygotowania trwały niemalże od 28 czerwca, kiedy to podczas apelu dowiedzieliśmy się, że zajęliśmy I miejsce w konkursie „Kolorowe boiska … czyli szkolna pierwsza liga” i wygraliśmy wielofunkcyjne boisko szkolne.


Radośnie i kolorowo było 30 września. Mieliśmy zaszczyt gościć Prezesa Zarządu FFiL Śnieżka SA Piotra Mikruta, Kierownika Działu PR Aleksandrę Małozięć, Dyrektora ds. Marketingu Łukasza Dobrowolskiego, Burmistrza Krzysztofa Piwowarczyka, władze samorządowe, przedstawicieli służb mundurowych, dyrektorów szkół oraz ZOEASiP, przedstawicieli węgorzewskich instytucji oraz firmy Tamex, także mieszkańców Pereł i okolicznych miejscowości. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem uczniów naszej szkoły, którzy przybyli z Krainy Kolorów Śnieżki: „Spełnione marzenia”, „Smak zwycięstwa”, „Euforia”, „Szczęśliwy wybór”, „Perły Śnieżki”, „Zapach siana”, „Bajkowy świat” i „Dziecięce uśmiechy”.

Prowadzący ze sceny powitali wszystkich gości. Następnie głos zabrała P. Marzena Mokrzecka, która podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. W sposób szczególny podziękowała P. Piotrowi Mikrutowi, Prezesowi Zarządu Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA. Gratulacje i życzenia złożył Burmistrz gminy Węgorzewo. Pan Piotr Mikrut w swojej wypowiedzi gratulował sportowej postawy i mówił: „W ubiegłym roku byliście bardzo blisko zwycięstwa i choć zajęliście drugie miejsce, nie poddaliście się i wzięliście udział w konkursie jeszcze raz, nie zrażając się porażką. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem takiej postawy.”

Nadszedł czas na część artystyczną. Rozpoczął ją absolwent naszej szkoły Paweł Adamejtis, który wykonał piosenkę. Następnie obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Historia pewnego boiska”, w którym dzieci w zabawny sposób opowiedziały, w jaki sposób doszło do tego, że wzięliśmy udział w konkursie, jak tworzyliśmy obie prace konkursowe, promowaliśmy akcję, czekaliśmy na werdykt i jak się cieszyliśmy ze zwycięstwa. Występ zakończony został tańcem i nagrodzony gromkimi brawami.

W dalszej części wszyscy przeszli w stronę boiska. Po symbolicznym przecięciu wstęgi, którego dokonali wspólnie P. Piotr Mikrut, P. Aleksandra Małozięć, P. Łukasz Dobrowolski, P. Krzysztof Piwowarczyk, P. Marzena Mokrzecka, P. Żaneta Kaziniec oraz uczennica z najwyższą średnią Bogusia Grzeszczyk, odbyła się krótka modlitwa i święcenie nowego obiektu przez ks. Aleksandra Korczaka. Jako pierwszy rozegrano mecz tenisowy, następnie zagrano w siatkówkę, przetestowano też sprzęt do koszykówki i rozegrano mecz piłki nożnej.

Po części sportowej należało się posilić. Wszyscy zaproszeni goście zostali poczęstowani tortem, będącym kopią nowego boiska. Na koniec przygotowano atrakcje dla dzieci - ciekawe animacje z konkursami.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas podczas konkursu, podczas przygotowań do festynu i tym, którzy 30 września bawili się z nami bajecznie i kolorowo.

Zofia Kruk, SP Perły


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na wegorzewo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zofijak

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ala #1210175 | 164.127.*.* 3 paź 2013 09:16

    Piękna impreza. Gratuluję

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages